wtorek, 10 marca 2015

PREMIERY MARCA - cz. 2

Dziś przychodzę Wam przedstawić dalszy ciąg marcowych premier. Widzicie coś dla siebie?

Premiera: 10.03.2015
Autor: Steven Saylor
Tytuł: Złoczyńcy znad Nilu
Wydawnictwo: Rebis

Jest 88 rok przed naszą erą i świat śródziemnomorski stanął w obliczu katastrofalnego konfliktu mogącego objąć Rzym, Grecję i Egipt. Młody Gordianus, obywatel rzymski, wysłany ongiś przez ojca za morze, żeby w bezpiecznym – zda się – miejscu przeczekać ogarniającą Italię zawieruchę polityczną, mieszka w Aleksandrii. Stara się zarabiać na życie w fachu detektywa, a w przerwach między zleceniami wiedzie słodkie życie ze swą piękną niewolnicą Bethesdą. Złuda raju na ziemi pryska jednak w dniu jego dwudziestych drugich urodzin, kiedy gang rozbójników porywa Bethesdę, biorąc ją za kochankę miejscowego potentata.
Chcąc uratować ukochaną, Gordianus musi ją odnaleźć, zanim bandyci się zorientują w pomyłce. Przywołując cały wyuczony u ojca kunszt zawodowy, zapuszcza się na niebezpieczne tereny delty Nilu i po licznych groźnych przygodach trafia do kryjówki gangu. Nie mógł przypuszczać, że ta eskapada zakończy się dlań udziałem w zuchwałym napadzie rabunkowym na najświętsze miejsce w targanej już zamieszkami i zagrożonej wojną domową stolicy Egiptu: grobowiec samego Aleksandra Wielkiego.

Premiera: 11.03.2015
Autor: K.A. Tucker
Tytuł: Cztery sekundy do stracenia
Wydawnictwo: Filia

Nie masz lat, miesięcy, tygodni, aby wpłynąć na czyjeś życie. Masz wyłącznie sekundy. Sekundy by wygrać lub by wszystko stracić. Prowadzenie lokalu ze striptizem nie jest tak fascynujące jak uważa większość facetów. Dwudziestodziewięcioletni Cain pracuje głównie nocą, jego załoga nadaje się do psychiatryka i regularnie odwiedza go policja. Zaczyna jednak wierzyć, że to także jego misja. Pewnego dnia piękna Charlie Rourke staje w drzwiach klubu, przez co wszystko się sypie. Zasady Caina zostają wystawione na ciężką próbę. Minęło sporo czasu odkąd dokonała tego jakakolwiek kobieta. . . Dwudziestodwuletnia Charlie Rourke potrzebuje szybkich pieniędzy, by zniknąć, nim będzie za późno. Ściąganie ciuchów na scenie nie jest jej wymarzoną pracą. Gdy koleżanki marzą, by usidlić seksownego i troskliwego szefa, Charlie nie jest nim zainteresowana. Szczególnie dlatego, że Charlie Rourke nie istnieje, a dziewczyna, która ją udaje, nie może pozwolić sobie na rozproszenie uwagi niechcianym romansem. Niestety Charlie szybko odkrywa, że nie ucieknie przed uczuciem jakim darzy swojego szefa. Obawia się jednak, że strata Caina, gdy ten dowie się w co dziewczyna jest zamieszana, będzie bardziej bolesna niż którakolwiek z czekających ją kar.

Premiera: 11.03.2015
Autor: Krzysztof Beśka
Tytuł: Autoportret z samowarem
Wydawnictwo: MelanżWiosna 1938 roku. Antek przygotowuje się do matury w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Batorego w Warszawie. Nie wie jeszcze, jaki kierunek studiów wybrać, choć wiele osób przekonuje go, że ma talent aktorski. Pewnego dnia Antek wraz z kolegami postanawia odwiedzić dom schadzek. Niestety, na podejrzany przybytek rozkoszy ma miejsce nalot policji, co pociąga za sobą szereg nieprzyjemnych konsekwencji. Od tej chwili w życiu bohatera zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Jego ojciec zostaje aresztowany pod zarzutem działalności antypaństwowej, a sąsiedzi z kamienicy przestają odpowiadać na pozdrowienia. Wreszcie ktoś uniemożliwia chłopcu wyjście na egzamin maturalny... Komu zawinił skromny urzędnik i jego syn?
By dotrzeć do prawdy, bohater będzie musiał zawrzeć sojusz z artystą-ekscentrykiem, Maksymilianem Winterem, w którym czytelnik z łatwością dostrzeże rysy pewnego znanego, polskiego twórcy. Wkrótce okaże się, że sprawa ma drugie, a nawet i trzecie dno, i jest konsekwencją wydarzeń, do których doszło ponad dwadzieścia lat wcześniej w Rosji ogarniętej gorączką rewolucji lutowej i październikowej.

Premiera: 11.03.2015
Autor: Renata Czarnecka
Tytuł: Księżna Mediolanu
Wydawnictwo: Książnica

Dzieje Izabeli Aragońskiej, matki królowej Bony. Gdy w 1489 roku dziewiętnastoletni książę Mediolanu Gian Galeazzo Sforza spotyka po raz pierwszy swą poślubioną per procura małżonkę, z trudem kryje rozczarowanie. Izabela Aragońska nieświadoma jeszcze niechęci męża pragnie kochać i rządzić Mediolanem. Tymczasem Lodovico Sforza Moro, wuj Izabeli i stryj Gian Galeazza, sprawuje faktyczną władzę w Mediolanie, usuwając w cień młodego bratanka. Z czasem Izabela odkrywa tajemnice rodu Sforzów, a zamiast oczekiwanej miłości poznaje smak upokorzenia i zdrady. Staje do walki o Mediolan osamotniona, pozbawiona wsparcia męża, którego szczerze kocha. Jej największą rywalką jest ambitna i pozbawiona skrupułów Beatrycze d'Este, małżonka Mora.

Premiera: 12.03.2015
Autor: Izabela Frączyk
Tytuł: Siostra mojej siostry
Wydawnictwo: Prószyński Media

Hanka – owoc romansu matki z żonatym mężczyzną – wiedzie bardzo skromne życie w bieszczadzkiej wiosce, dopóki na jej drodze nie staje przyrodnia siostra, o której istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia. Spokojna dotąd egzystencja bohaterki w jednej chwili staje na głowie, a ona sama niespodziewanie ląduje w samym centrum światka stołecznych celebrytów.
Czy wychowana na głębokiej prowincji dziewczyna podoła wyzwaniom, czy też położy uszy po sobie i bogatsza o niecodzienne doświadczenia powróci na stare śmieci?

Premiera: 17.03.2015
Autor: Charles Dickens
Tytuł: Tajemnica Edwina Drooda
Wydawnictwo: Replika

Ostatnia powieść Charlesa Dickensa, która dała początek mrocznej legendzie. Tytułowy bohater, młody architekt Edwin Drood, od dzieciństwa przyrzeczony jest pięknej Rosie Bud. Mimo, że ich uczucia dawno wygasły, nadal są ze sobą związani. O serce dziewczyny ubiegają się także inni mężczyźni, co dodatkowo komplikuje sytuację. W tle powieści unosi się duszny klimat epoki wiktoriańskiej, majaczą opiumowe wizje i dwuznaczny erotyzm. Pewnego dnia w tajemniczych okolicznościach Drood znika i ślad po nim ginie...
Na początku 1870 roku Charles Dickens, ceniony przez krytykę i uwielbiany przez czytelników spełniony pisarz, decyduje się podjąć wyzwanie i... napisać kryminał. Powieść ukazuje się w odcinkach, lecz na zawsze pozostaje bez zakończenia...
"Tajemnica Edwina Drooda" okazała się być jeszcze bardziej tajemnicza niż zamierzył to Dickens. Pisarz zmarł, zanim dokończył powieść, a na przestrzeni lat pojawiło się wiele spekulacji dotyczących jej związków ze śmiercią autora. Książka doczekała się wielu interpretacji, alternatywnych zakończeń, spiskowych teorii i zaskakujących finałów.
W tym wydaniu książki zamieszczone zostały trzy wersje możliwego zakończenia powieści i rozwiązania tajemnicy Edwina Drooda. Autorem jednej z nich jest G. K. Chesterton, słynny autor opowiadań kryminalnych i wybitny znawca twórczości Dickensa.

Premiera: 17.03.2015
Autor: Jack Ketchum
Tytuł: Przejażdżka
Wydawnictwo: Replika

Seks, dziwne zbiegi okoliczności, tajemnica, zbrodnia, psychopaci, wyrafinowane tortury – to charakterystyczne elementy prozy Jacka Ketchuma. Wayne, barman i potencjalny zabójca, zawsze tchórzy w ostatniej chwili. Podczas wycieczki prawie dusi swoją dziewczynę. Po jej ucieczce Wayne zauważa kobietę i mężczyznę. Na jego oczach para popełnia brutalne morderstwo. W jednym ze sprawców barman rozpoznaje stałego klienta baru. W jego chorej głowie powstaje plan koszmarnej przejażdżki... Oparty na autentycznych wydarzeniach, pełen rozbuchanych emocji i okropieństw dramat Ketchuma nieodparcie wciąga i pochłania czytelnika!Do powieści dołączono opowiadanie Chwasty.

Premiera: 18.03.2015
Autor: Rainbow Rowell
Tytuł: Eleonora Park
Wydawnictwa: Otwarte

Eleonora... nie sposób jej nie zauważyć: rude włosy, dziwne ciuchy. Czyta mu przez ramię. Uważa Romea i Julię za bogate dzieciaki, które dostawały wszystko, co chciały. Najbardziej nie lubi weekendów, bo spędza je bez niego.
Park... Dobrze mu w czerni. Denerwuje się, gdy musi prowadzić samochód w obecności taty. Uwielbia imię Eleonory i nie skróciłby go ani o sylabę. Wie, która piosenka jej się spodoba, zanim ona zacznie jej słuchać. Śmieje się z jej dowcipów, zanim ona dotrze do puenty.
Oto tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą – dość mądrych, by zdawać sobie sprawę, że pierwszej miłości prawie nigdy nie udaje się przetrwać, ale na tyle odważnych i zdesperowanych, by dać jej szansę.

Premiera: 18.03.2015
Autor: Janusz Leon Wisniewski
Tytuł: Moje historie prawdziwe
Wydawnictwo: Literackie

Kolekcjonerskie wydanie tekstów Janusza L. Wiśniewskiego. Prawdziwa uczta dla miłośników opowiadań jednego z najpopularniejszych pisarzy w Polsce i za granicą. Przejmujące historie, które rozgrywały się w tekstach Wiśniewskiego – i sercach czytelników – w ciągu ostatniej dekady, teraz zebrane w jedną całość. „Moje historie prawdziwe” to kilkaset stron opowieści, które od lat zachwycają czytelników. Bawią, skłaniają do refleksji, zaspokajają głębokie pragnienia, na długo pozostają w pamięci. Tom zawiera wszystkie teksty pisarza wydawane wcześniej w dziewięciu osobnych zbiorach. To świetna wiadomość dla fanów Janusza L. Wiśniewskiego, ale też kusząca propozycja dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać twórczości jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy. Opowiadania w kolekcjonerskim wydaniu ułożone są tematycznie: coś dla siebie znajdzie tu ona, on, wreszcie oni.

Premiera: 18.03.2015
Autor: Anna Jansson
Tytuł: Czarny motyl
Wydawnictwo: Dolnośląskie

Spokojne życie w miasteczku rebro zostaje zakłócone przez serię podpaleń. Sprawca wybiera miejsca pełne ludzi , jak szpital czy centrum konferencyjne. Tuż po pierwszym pożarze ktoś przysyła na policję kartę tarota, przedstawiającą płonącą wieżę.
Niedługo później zostają znalezione zwłoki kobiety. Jej ciało pokryte jest oparzeniami, a ubranie nadpalone, jednak na miejscu nie ma śladów ognia.

26 komentarzy:

 1. Chciałabym w końcu zapoznać się z prozą K.A. Tucker. Z pozostałych najbardziej ciekawi mnie premiera powieści Izabeli Frączyk - tę pozycję obserwuję już od dobrego miesiąca, czekając na pierwsze opinie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Autoportret z samowarem - bardzo chcę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z Twojej listy zainteresowały mnie bardzo dwa tytuły :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie INNA
  happy1forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Najchętniej to widziałabym wszystkie w swoim domu. Te nowości mnie wykończą kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Autoportret z samowarem" zapowiada się niezwykle obiecująco!

  OdpowiedzUsuń
 6. Już jakiś czas temu zwróciłam uwagę na "Eleonora Park". Z chęcią sięgnę po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyznam, że "Czarny motyl" brzmi bardzo zachęcająco...

  OdpowiedzUsuń
 8. Kilka pozycji mnie zaciekawiło, ale w tym miesiącu nie mogę już sobie pozwolić na szaleństwo zakupowe. :( Niestety :'(

  OdpowiedzUsuń
 9. Najbardziej chciałabym - Eleonora&Park, jak i "Cztery sekundy do stracenia"

  OdpowiedzUsuń
 10. Druga i przedostatnia pozycja mnie zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Marzę, żeby znaleźć czas na książkę Renaty Czarneckiej "Księżna Mediolanu".

  OdpowiedzUsuń
 13. Widzę kilka pokus dla siebie

  OdpowiedzUsuń
 14. pojęcia nie mam jak ty to robisz, że masz czas na czytanie i jeszcze zrecenzowanie tego wszystkiego :):)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja mam ochotę na ''Przejażdżkę'' z Ketchumem, bo on zawsze zapewnia mi lawinę wrażeń ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Eh...mamy XXI wiek i nikt jeszcze nie wpadał na pomysł, jak wydłużyć dobę.... Mnie zainteresowała "Przejażdżka" i "Czarny motyl".

  OdpowiedzUsuń
 17. Mam kilka pozycji na oku, chociaż nie wiem czy uda mi się je zdobyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Oczywiście, że widzę! Między innymi: „Cztery sekundy do stracenia” :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Księżna Mediolanu i Siostra mojej siostry- to mnie zainteresowało :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja czekam na "Talona" i "Szepty o wschodzie księżyca". "Eleonora & Park" też mogłaby mi się spodobać.
  P.S popraw tam sobie, w tytule "Eleonora & Park" zabrakło Ci "i". :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Jak zwykle za dużo tytułów a za mało czasu :). Przeczytałabym: Księżna Mediolanu i Moje historie prawdziwe. Kusi także Czarny motyl a okładka nasuwa skojarzenie z lubianymi przeze mnie książkami Becketta.

  OdpowiedzUsuń
 22. jestem ciekawa "Czterech sekund do stracenia"

  OdpowiedzUsuń
 23. Chyba wszystkie bym przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.