wtorek, 3 marca 2015

PREMIERY MARCA - cz. 1

Marzec to miesiąc, który zwiastuje już długo wyczekiwane ciepłe dni i wiosnę. Ale Wydawnictwo nie próżnują i szykują wiele ciekawych pozycji, które z pewnością umilą kaprysy pogodowe wiosny.

Premiera: 02.03.2015
Autor: Szymon Nowak
Tytuł: Dziewczyny Wyklęte
Wydawnictwo: Fronda

Były piękne, młode. Kochały swoich chłopców, narzeczonych i mężów – ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Trwały przy nich aż do końca. KOCHAŁY TEŻ POLSKĘ. I O NIĄ WRAZ Z NIMI WALCZYŁY. Często z bronią w ręku, ale także przenosząc meldunki, opatrując rany, organizując kryjówki i zaplecze. Prowadząc działalność konspiracyjną. A gdy stało się jasne, że CHWILOWO PRZEGRALI – służąc słowem otuchy, tym nielicznym, którzy przetrwali...
Pierwsza na naszym rynku książka o dziewczynach z antykomunistycznego podziemia – o tych bardzo znanych i niemal zupełnie zapomnianych. O tych, które nie zawahały się, by oddać krajowi swą młodość, a niejednokrotnie i życie.
Oto szesnaście porywających opowieści o walce, dramatycznych wyborach, ucieczkach, upokorzeniach i więziennej wegetacji. Są to jednocześnie opowieści o MIŁOŚCI I NIENAWIŚCI, O ŻYCIU I O ŚMIERCI...
Ich indywidualne losy to tragiczna, lecz zarazem piękna część polskiej historii...

Premiera: 03.03.2015
Autor: Stanisław Kalisz
Tytuł: Syberyjski trans
Wydawnictwo: Nowy Świat

"Syberyjski trans" to wyjątkowa opowieść dokumentalna. Powstała jako wynik licznych podróży autora po Rosji, przede wszystkim po Syberii. Książka Stanisława Kalisza to nie tylko wyprawy przez drogi i bezdroża, ale też podróż przez historię. To również opowieść o dramatycznych losach Polaków: zesłańców, ludzi deportowanych, więźniów przymusowych obozów pracy, jeńców II wojny światowej.

Premiera: 03.03.2015
Autor: Jeffery Deaver
Tytuł: Kolekcjoner skór
Wydawnictwo: Prószyński Media

W „Kolekcjonerze kości” Jeffery Deaver stworzył genialnego śledczego Lincolna Rhyme'a. Teraz Rhyme musi wytropić kolejnego mordercę. Mordercę, który zainspirował się zbrodniami Kolekcjonera Kości. W Nowym Jorku pojawia się seryjny morderca, atakujący przypadkowych ludzi w piwnicach i podziemiach miasta, działający w wyjątkowo wyrafinowany sposób. To artysta, który wykonuje ofiarom tajemnicze tatuaże, tyle że zamiast barwnika używa śmiertelnych trucizn. Policja jest bezradna, ponieważ zbrodniarz bardzo starannie zaciera po sobie wszelkie ślady. Lincoln Rhyme i Amelia Sachs, którzy włączają się do śledztwa, muszą znaleźć zabójcę i zapobiec następnym morderstwom na podstawie enigmatycznych wiadomości wytatuowanych na skórze ofiar. Nie ma wątpliwości, że morderca prowadzi grę ze śledczymi, podsuwając im niejasne wskazówki. Na miejscu zbrodni odnajdują skrawek papieru, który może ją łączyć z dawna sprawą, którą wspólnie prowadzili Rhyme i Sachs i której nigdy nie zapomną. Czy sprawca ma z nią jakikolwiek związek? Motyw zabójstw pozostaje zagadką. Czyżby przestępca wzorował się na sposobie działania zbrodniarza sprzed lat? A może w grę wchodzi zemsta?
"Świetny thriller... zagadkowy do ostatniej strony. Jedna niespodzianka prowadzi do kolejnej; Deaver udowadnia, że jest mistrzem gatunku". "Publishers Weekly"."Kolekcjoner skór” wciągnie was bez reszty". "Huffington Post". "Deaver po mistrzowsku zwodzi czytelnika". "The Evening Standard"

Premiera: 04.03.2015
Autor: John Green, David Levithan
Tytuł: Will Grayson, Will Grayson
Wydawnictwo: Bukowy Las

Pewnego zimnego wieczoru w niezwykłym zakątku Chicago przecinają się ścieżki dwóch nastolatków o tym samym nazwisku, obracających się w zupełnie różnych kręgach.
Ich życie nagle rusza w całkiem nowym i nieoczekiwanym kierunku, obfitując w heroiczne porywy serca i znajdując kulminację w najcudowniejszym musicalu, jaki kiedykolwiek wystawiono na deskach licealnych scen. Piąta powieść Johna Greena, która trafia do rąk polskich czytelników (kolejność ukazywania się w Polsce niechronologiczna), tym razem napisana w duecie z Davidem Levithanem.

Premiera: 04.03.2015
Autor: Julie Kavanagh
Tytuł: Dziewczyna, która kochała kamelie
Wydawnictwo: Znak

Ktokolwiek ujrzał Marie Duplessis – mnich, osiemdziesięciolatek albo student – natychmiast się zakochiwał. Marie w dzieciństwie przymierała głodem, a jako dorastająca dziewczyna przemierzała ulice Paryża w zdartych trzewikach, marząc, że pewnego dnia pokaże wszystkim, na co ją stać. Miała w ręku tylko jeden atut: zapierającą dech w piersiach urodę, która sprawiała, że żaden mężczyzna nie mógł przejść obok niej obojętnie. W dniu swoich szesnastych urodzin była już jedną z najbogatszych i najsłynniejszych kurtyzan w Europie. Cały Paryż leżał u jej stóp. Rozkochiwała w sobie arystokratów i artystów, takich jak Franciszek Liszt i Aleksander Dumas syn, który unieśmiertelnił jej tragiczną historię w Damie kameliowej. Julie Kavanagh udało się odmalować poruszający, fascynujący portret kobiety, która stała się symbolem epoki. Na kartach jej książki można odnaleźć Marie taką, jaka była za życia: żywiołową, ambitną dziewczynę, której życie naznaczone było tragiczną chorobą. Nawet sto pięćdziesiąt lat po jej śmierci trudno się oprzeć jej tajemniczemu urokowi.

Premiera: 04.03.2015
Autor: Dorota Gąsiorowska
Tytuł: Obietnica Łucji
Wydawnictwo: Między Słowami

Kiedy Łucja pierwszy raz zobaczyła pałac rodziny Kreiwetsów, od razu poczuła, że w starych komnatach zdarzyło się coś wyjątkowego. Małe miasteczko, urokliwy Różany Gaj, nad którym górowały malownicze ruiny, także skrywało niejeden sekret. Tajemnice aż prosiły się o odkrycie.
Łucja uciekła od zgiełku wielkiego miasta, od bolesnych wspomnień, by ukojenie odnaleźć właśnie tam. Przeprowadzka miała być próbą odzyskania siebie. Nie mogła wiedzieć, że w czarującym zaciszu na prowincji będzie musiała zmierzyć się z poważnymi wyzwaniami. Kiedy umierająca przyjaciółka prosi ją, aby odnalazła ojca jej małej córeczki, Łucja nie podejrzewa, że zadanie to zaprowadzi ją w nieoczekiwanym kierunku.
Okazuje się, że miłość czeka na nas tam, gdzie nigdy byśmy się jej nie spodziewali.
Poruszająca powieść Doroty Gąsiorowskiej to przesycona emocjami, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, magiczna historia, od której nie można się oderwać.

Premiera: 04.03.2015
Autor: Igor Ostachowicz
Tytuł: Zielona Wyspa
Wydawnictwo: WAB

Bezludna wyspa. Raj w wersji all inclusive dla singla. Samotność, cisza, krajobraz jak z katalogu – oferta biura podróży wydawała się idealna. Dla Magdy te wakacje miały być odskocznią od niesatysfakcjonującej codzienności u boku bogatego męża. Zamiast wymarzonej i dobrze opłaconej samotni dostała jednak towarzystwo tajemniczego mężczyzny. Kim jest nieznajomy? Skąd wziął się na wyspie? Co wydarzy się między nim a Magdą?

Premiera: 04.03.2015
Autor: Natasza Socha
Tytuł: Mamisynek
Wydawnictwo: Filia

Żyjemy w czasach rozmontowanej męskiej tożsamości, a ilość dziwadeł stających na naszej drodze, ciągle się zwiększa. Kiedy więc wreszcie Amelia spotkała mężczyznę charyzmatycznego, pewnego siebie, inteligentnego i na dodatek przystojnego - zapragnęła jeść go łyżkami. I wtedy okazało się, że łyżkę trzyma już inna kobieta. Jego Matka. „Gdy patrzysz na kogoś, kogo kochasz, twoje źrenice rozszerzają się. Ale dzieje się tak również wtedy, gdy kogoś nienawidzisz. Stawiam na to drugie. Matka Leandra wbiła we mnie swój wzrok, aż rozbolała mnie trzustka. Jej źrenice zrobiły się nienaturalnie wielkie, a długie palce postukiwały o filiżankę z kawą. Wwiercała się tak jeszcze z dziesięć minut, szczegółowo penetrując wszelkie zakątki mojego ciała, które mogłoby zdyskredytować mnie w jej oczach. Nierówne nerki? Koślawe serce? Zbyt zwinięte jelito cienkie? Zrozumiałam, że idealna kobieta, która mogłaby zaopiekować się jej synem nie istnieje. Problemu nie stanowią trzy nowe pryszcze, które próbowałam ukryć pod pudrem, tylko ja sama. Ogólnie. Ja jako ja. ”

Premiera: 04.03.2015
Autor: M. J. Arlidge 
Tytuł: Ene, due śmierć
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Witaj w świecie, w którym najbliższa ci osoba staje się twoim wrogiem, a każda podjęta decyzja może być ostatnią w życiu. W świecie, w którym łzy szczęścia mieszają się z zapachem krwi. Dla Helen Grace praca w policji jest wszystkim. Dla mordercy, którego tropi, śmierć to gra. Zdeterminowana, twarda, ale też skrzywdzona Helen będzie musiała zagrać z mordercą według jego reguł. "Ene, due, śmierć" to mroczny i trzymający w napięciu thriller, który zmiażdży twoje poczucie bezpieczeństwa. Zagrasz?

Premiera: 04.03.2015
Autor: Adam Brookes
Tytuł: Noc ślepowrona
Wydawnictwo: Muza

Li Huasheng, więzień 5995 zwany Fistaszkiem, po dwudziestu latach odsiadki ucieka z obozu karnego. Przedziera się przez pustynne tereny północno-wschodnich Chin i dociera do Pekinu. Dwadzieścia lat wcześniej szpiegował dla brytyjskiego wywiadu; teraz, aby przetrwać, musi nawiązać kontakt ze swoimi dawnymi mocodawcami. Musi się wtopić w tłum, bo wszystkie ulice Pekinu najeżone są kamerami i bacznie obserwowane przez stróżów prawa. Fistaszek, zdecydowany na wszystko, poprzez niezależnego dziennikarza Philipa Mangana, dociera do ludzi z MI6 i składa im propozycję nie do odrzucenia – dostarczy tajne informacje w zamian za pomoc w wydostaniu się z Chin. Dokumenty, które są w posiadaniu Fistaszka, okazują się warte znacznie więcej niż Mangan i on sam mogliby kiedykolwiek podejrzewać. SAS, CIA, Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego ChRL – właściwie kto kogo śledzi?


17 komentarzy:

 1. Mnie najbardziej interesują: książka Greena i "Dziewczyny wyklęte" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Dziewczyny wyklęte" mnie kuszą, ale poczekam na pierwsze recenzje zanim kupię. "Obietnicę Łucji" niedługo zacznę czytać, okładka jest przepiękna:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z powyższych mam w planach jedynie ''Will Grayson, Will Grayson'' :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na całe szczęście w tym miesiącu nie mam nic "MUST HAVE"
  Choć czekaj... w marcu swoją premierę będzie miał "Znachor" od wydawnictwa MG :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj, będzie tych premier w marcu :) Ja z prezentowanych najbardziej czekam na "Will Grayson, Will Grayson" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziewczyna, która kochała kamelie i ene, due śmierć przemawiają do mnie najbardziej. Tylko za co ja je kupię :/

  OdpowiedzUsuń
 7. ''Maminsynka'' skończyłam właśnie czytać i tak średnio mi się spodobał. Planuje natomiast poznać ''Obietnicę Łucji'', bo okładka tej książki wprost mnie urzeka.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam już na półce "Dziewczyny wyklęte". Myślę, że dam radę przeczytać je jeszcze w tym miesiącu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kilka tytułów w moim guście :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zainteresował mnie tytuł "Dziewczyna, która kochała kamelie". Może być ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kolekcjoner skór ma ten sam motyw na okładce co Krucyfiks (Chris Carter), tylko znak na plecach jest inny :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Marzec podobnie do lutego obfituje we wspaniałe nowości, aż mi się oczy świecą :) (:

  OdpowiedzUsuń
 13. Dla mnie największą radością marca jest wznowienie "Sekretnego życia pszczół". Z pozycji, które tu prezentujesz ciekawią mnie "Dziewczyny wyklęte".

  OdpowiedzUsuń
 14. Prawie wszystkie mnie interesują, zbankrutuję :)

  OdpowiedzUsuń
 15. ,,Dziewczyny wyklęte,, muszę przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Z chęcią sięgnę po "ene due śmierć". Zapowiada się interesująco :)
  addictedtobooks.blog.pl

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.