środa, 4 marca 2015

DEUTSCH AKTUELL - Nr. 68


Przyszła pora zapoznać się z numerem 68 dwumiesięcznika Deutsch Aktuell.

Tradycyjnie numer rozpoczyna się od różnych ciekawostek, przedstawienia filmu, książki i płyty, a także kalendarium z ciekawymi wydarzeniami. Przeglądając kolejne strony czytelnik ma do czynienia z konkretnymi artykułami w poszczególnych działach.


Leute
W tym dziale znajdziemy 2 artykuły. Pierwszy z nich "Deutsche Stars? Holywod-Stars mit deutschen Wurzeln!" dotyczy aktorów i aktorek, którzy posiadają niemieckie korzenie. Zaskoczeniem dla mnie było kilka nazwisk chociażby Angelina Jolie, czy Leonardo di Caprio. Drugi artykuł " Der Strafenkatalog des FC Bayern München", czyli coś dla fanatyków sportu.

Kultur
"Krawatte ab!" to ciekawa niemiecka tradycja, podczas, gdy w Polsce obchodzimy tłusty czwartek, w Niemczech kobiety obcinają krawaty :)
"Worüber witzeln die Deutschen?", czyli co nieco o niemieckim poczuciu humoru. Wbrew panującym opiniom Niemcy nie są sztywniakami.

Gesellschaft
"Auf der Suche nach einem WG-Zimmer", to dosyć obfity artykuł dotyczący mieszkań studenckich.
W tym dziale jeszcze znajdziemy artykuł "Das Leben ist süß", czyli garść informacji o takich producentach jak Toffifee, czy Mamba.

Politik
"Donald Tusk - der europäische Erfolg Polens", jak nie trudno się domyśleć artykuł dotyczy postaci naszego byłego premiera, jego życia i drodze do kariery.

Sprache
"Klugheit und Wissen"
To ciekawy zestaw ćwiczeń, trzeba uzupełnić zdania.

Sport
"Winterlicher Nervenkitzel" to artykuł poświęcony zimowym sportom ekstremalnym, Wspinaczka po lodowych ścianach brzmi naprawdę ciekawie, ale na pewno nie jest to bezpieczne.

Reise
To mój ulubiony dział dotyczący podróżowania. Tym razem redakcja magazynu zapoznaje czytelnika z artykułęm "Die Hansestadt Hamburg - Deutschland tor zur Welt", czyli bliżej poznamy Hamburg drugie co wielkości miasto Niemiec.

"Deutsch Aktuell" trzyma poziom, artykuły są starannie wyselekcjonowane, trudniejsze słówka rzetelnie przetłumaczone, a cały magazyn jest estetyczny dla wzrokowca jak znalazł. Ale kto wzrokowcem nie jest, nic straconego, bowiem Wydawnictwo zadbało o oprawę wysłuchania artykułów w pliku mp3 na stronie Wydawnictwa. Jest również możliwość pobrania słówek w formacie PDF.

Magazyny Colorful Media dostępne są w dobrych salonach prasowych,  EMPiK-ach na terenie całego kraju oraz na kiosk.colorfulmedia.pl

Za udostępnienie magazynu dziękuję Wydawnictwu Colorful Media
10 komentarzy:

 1. Lubię Deutsch Aktuell i mam kilka egzemplarzy do przerobienia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak pod szlifuje niemiecki to zabiorę się za magazyn :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem po lekturze tego numeru, na półce czeka kolejny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niemiecki i ja to dwie inne bajki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę go zakupić :) w szkole nie chciało się mi uczyć, a teraz sama płacę za lekcje na kursie. Magazyn wydaje się być ciekawą formą doszkolenia się :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.