wtorek, 3 marca 2015

DZIEŃ PISARZA

Znalezione obrazy dla zapytania dzień pisarza

Dzień Pisarza obchodzimy 3 marca.

Jest to święto międzynarodowe, ustanowione w 1984 roku przez stowarzyszenie pisarzy PEN. Samo stowarzyszenie powstało w Londynie w 1921 i zrzesza poetów, powieścio- i dramatopisarzy oraz eseistów z całego świata. Celem tego święta jest złączenie wszystkich twórców, pisarzy, autorów tekstów, zwłaszcza tych młodych i nieznanych oraz zachęcenie i zmobilizowanie ich do publikowania swoich książek czy poematów. Dzisiaj, kiedy czytelnictwo na świecie jest w coraz to gorszym stanie, Dzień Pisarza zaczyna pełnić rolę promocji nie tylko dla twórców, ale przede wszystkim dla ich dzieł. W Polsce święto te jeszcze się nie przyjęło za bardzo w naszej kulturze i jest znane jedynie w bardzo wąskim gronie.

Zatem dla wszystkich pisarzy najserdeczniejsze życzenia :)

4 komentarze:

 1. O popatrz! :) Dobrze wiedzieć. Dziękuję za życzenia. ;) Ja też chcę życzyć wszystkim pisarzom - tym starszym i młodszym, znanym, mniej znanym i tym całkowicie nieznanym by czuli satysfakcję z tego co robią i dalej upiększali ten świat swoimi dziełami będąc przykładem dla nowych pokoleń.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też jestem zdania, że pisarze upiększają nasze życie. Bez nich byłoby... (nawet nie myślę). A już niedługo święto książki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiedziałam, ale przegapiłam ;(

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedno z najważniejszych świat o których zapominamy ;/

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.