niedziela, 15 lutego 2015

PREMIERY LUTEGO - cz. 2

Dziś przedstawię kolejne interesujące premiery lutego. Jak widzicie wybrałam bardzo szeroki wachlarz literatury od powieści obyczajowych, horroru, erotyka po poradnik, czy literaturę historyczną.

Premiera: 09.02.2015
Autor: Lorrie Moore
Tytuł: Kora
Wydawnictwo: PWN

Oto ludzie udręczeni, uciemiężeni, uwiązani: jedni utrzymują się na powierzchni dzięki nastoletnim dzieciom, drudzy obsesyjnie randkują po rozwodzie, inni mierzą się z poważną chorobą wieloletniego przyjaciela, jeszcze inni nie dochowują wierności swoim marzeniom.
„Kora” to opowiadania, których bohaterowie muszą zaryzykować radykalną życiową zmianę, byle tylko spełniło się ich pragnienie bycia w związku – z kimkolwiek.
Przenikliwe spostrzeżenia obyczajowe, publiczne i prywatne absurdy życia, dramatyczna ironia i lekko szalona miłość przewijają się przez wszystkie opowiadania w niepokojącym miszmaszu tragedii i komedii – to połączenie jest znakiem firmowym prozy Lorrie Moore.


Premiera: 10.02.2015
Autor: Graham Masterton
Tytuł: Tengu
Wydawnictwo: Rebis

Opowieść o demonicznej zemście nuklearnej – Japończycy ciągle pamiętają o atomowej zagładzie sprzed ponad półwiecza. W potwornie zniekształconym ciele Kappy kryje się straszliwa śmiercionośna moc, która sprawia, że na Kalifornię spadają najokrutniejsze japońskie demony. Będzie to pierwszy krok w kierunku całkowitego zniszczenia Ameryki. Tylko jeden człowiek zna plany Kappy. Czy zdoła go powstrzymać...

Premiera: 10.02.2015
Autor: Alina Krzywiec
Tytuł: Tu jeszcze nie raj
Wydawnictwo: Prószyński Media

Poruszająca opowieść o tym, jak można zabłądzić, starając się iść prosto. I mieć marzenia, które zmieniają wszystko. Tylko... czy zawsze na lepsze?Eryka i Tomasz od siedmiu lat są szczęśliwym i zgodnym małżeństwem. Wystarczy jednak czterdzieści dni, by życie Eryki przewróciło się do góry nogami, podobnie jak wartości, na których zbudowała swój związek. Gdy trzydziestoletnia pedagog szkolna dostanie zgłoszenie o przemocy w zaprzyjaźnionej rodzinie, mimowolnie pozwoli się wciągnąć w machinę sekretów, półprawd i kłamstw. Przekona się, jak cienka granica dzieli troskę od osaczenia, ambicję od chciwości. Czy jej małżeństwo z liderem ultrakatolickiej wspólnoty przetrwa próbę, jakiej zostanie poddane? Czy okaże się warte dalszych wyrzeczeń? Eryka będzie musiała dokonać trudnych wyborów, by znaleźć własną drogę do raju.

Premiera: 11.02.2015
Autor: Irene Cao
Tytuł: Słyszę Cię
Wydawnictwo: Sonia Draga

Drugi tom bestsellerowej włoskiej trylogii erotycznej!Elena zrobiła krok naprzód. Dni szaleńczej namiętności, które przeżyła z Leonardo sprawiły, że poznała mroczną stronę rozkoszy i stała się silna dziś są jedynie mglistym wspomnieniem. Dziś Elena wie czego chce. Opuszcza Wenecję i przenosi się do Rzymu aby rozpocząć perfekcyjne, pełne harmonii życie z Filippem. Gdy los zaczyna piętrzyć przed nimi przeszkody okazuje się, że nie da się nie pamiętać o przeszłości, a więź pomiędzy Eleną i Leonardem nadal istnieje i jedno przypadkowe spotkanie może na nowo rozbudzić ogień, który nigdy nie zdołał zgasnąć. By uczcić 30 urodziny Eleny, Fillipo zaprasza ją do restauracji Leonarda...

Premiera: 11.02.2015
Autor: Rafael Santandreu
Tytuł: Twój umysł na detoksie
Wydawnictwo: Muza

W ciągu ostatnich lat zaobserwowano, jak stopniowo zmniejsza się w populacji odsetek osób zrównoważonych emocjonalnie i jednocześnie wzrasta ordynowanie leków psychoaktywnych o wątpliwym działaniu dobroczynnym i kontrowersyjnej skuteczności.
Rafael Santandreu, autorytet w dziedzinie zdrowia psychicznego ze względu na swą drogę zawodową, działalność w zakresie nauczania i innowacyjny wkład w prace badawcze, przedstawia praktyczną, prostą i naukowo dowiedzioną metodę prowadzącą do zmiany psychologicznej, uporania się z zaburzeniami emocjonalnymi i adaptacyjnymi, przemiany w osoby silniejsze i szczęśliwsze. Pokazuje prostą drogę do uzyskania harmonii wewnętrznej, która da nam poczucie szczęścia.
Czerpiąc z własnej praktyki terapeutycznej i wspomagając się prywatnymi doświadczeniami, autor pokazuje, jak zmienić nasz sposób myślenia i działania. Z osób przygnębionych, zalęknionych albo wybuchowych zmienić się w osoby spokojne, pogodne i optymistyczne. Wyjątkowość Santandreu polega na tym, że ofiarowuje nam klucz do tego, abyśmy mogli rozpocząć proces zmiany, zaakceptować innych, stać się lepszymi osobami, i, ostatecznie, osiągnąć dominujące uczucie szczęścia.

Premiera: 12.02.2015
Autor: Emilia Padoł
Tytuł: Damy PRL-u
Wydawnictwo: Prószyński i Media

Fascynująca opowieść o sławie, szczęściu i pięknie – uosabianych w PRL-u przez dwanaście niezwykłych kobiet. Bohaterki tej książki, damy sceny i ekranu, były ikonami swojego czasu. Niektóre są wielbione do dziś, inne niemal zostały zapomniane – jednak historie ich wszystkich bezdyskusyjnie warte są przypomnienia. Która z nich była największą seksbombą? Która najprawdziwszą władczynią serc widzów? Która przełamywała obowiązujące kanony urody, a która najbardziej gorszyła obywateli Polski Ludowej? Której wreszcie sława przyniosła największe łzy? Kalina Jędrusik, Beata Tyszkiewicz, Barbara Brylska, Nina Andrycz, Pola Raksa, Anna Dymna, Elżbieta Czyżewska, Małgorzata Braunek, Teresa Tuszyńska, Barbara Kwiatkowska-Lass, Ewa Krzyżewska i Grażyna Szapołowska – to bohaterki tej historii. Kobiety o pięknych ciałach i często mało znanych życiorysach, na które ta książka rzuca odrobinę światła.

Premiera: 12.02.2015
Autor: Sabina Czupryńska
Tytuł: Zawirowanie
Wydawnictwo: Prószyński Media

W pędzie do doskonałości i zaspokajania potrzeb każdy znajduje swoją indywidualną drogę. Mila jest emocjonalną ekstremistką. Energia, ekscytacja, erotyzm – one ją określają. Augusta przeciwnie – porządek, proporcje i piękno. No i facet, zresztą niejeden. Ale ten jeden – Robert − jest symbolem. Symbolem współczesności. A tu w morzu deficytów na fali unoszą się złote środki na ich zaspokojenie. Psychiatrzy. Pigułki. Poszukiwania straconego wzorca. Kobiety, od których świat wymaga piękna. Mężczyźni, którym ten sam świat odbiera potencję. Alkohol, który przelewa się przez gardła, przez palce, jak życie. Do tego seks, kilka trupów i sporo jedzenia. Słowem: trochę strasznie, trochę śmiesznie o tym, co współcześnie.

Premiera: 13.02.2015
Autor: Stanisław Kalisz
Tytuł: Syberyjski trans
Wydawnictwo: Nowy Świat

"Syberyjski trans" to wyjątkowa opowieść dokumentalna. Powstała jako wynik licznych podróży autora po Rosji, przede wszystkim po Syberii. Książka Stanisława Kalisza to nie tylko wyprawy przez drogi i bezdroża, ale też podróż przez historię. To również opowieść o dramatycznych losach Polaków: zesłańców, ludzi deportowanych, więźniów przymusowych obozów pracy, jeńców II wojny światowej.

Premiera: 17.02.2015
Autor: Maria Ulatowska
Tytuł: Rodzina z Sosnówki
Wydawnictwo: Prószyński Media

W teraźniejszość bohaterów „Sosnowego dziedzictwa” i „Pensjonatu Sosnówka” znowu wkracza przeszłość, która każe odkrywać na nowo własne korzenie. Kolejna opowieść o zagmatwanych losach Towiańskich i ich przyjaciół. Pojawiają się nowi bohaterowie, rodzina się powiększa. Jej członków łączą mocne więzy przyjaźni i miłości, którym nie zawsze towarzyszy prawdziwe pokrewieństwo. Ale czy taka rodzina z wyboru nie jest równie ważna jak ta naturalna, biologiczna? A może nawet ważniejsza, bo to my sami decydujemy, kogo chcemy uznać za swoich najbliższych. Tak myśli Wiesia Wołyńska, szykując swojej przybranej wnuczce Annie Koniecznej nie lada niespodziankę. Janusz Lipieński odnajduje na strychu metalową skrzynkę z dokumentami i dowiaduje się, że nic nie jest takie, jak mu się wydawało. . . Dyzio Bartczak z całego serca pragnie spełnić dawne marzenie swojej żony Irenki, ale co z tego wyniknie? I czy Wiesi uda się pierwszy raz w życiu upiec świąteczne ciasto? A czego szuka w Towianach siostra księdza Andrzeja? Magiczny urok, czar i wdzięk Sosnowego Dziedzictwa i Pensjonatu Sosnówka powraca w nowej powieści Marii Ulatowskiej. Nieodmiennie zachwyca atmosfera tego fascynującego miejsca, gdzie powietrze pachnie żywicą, a rozjaśnione promieniami słonecznymi jezioro okazuje się nie tylko piękne, ale i groźne. . .

Premiera: 17.02.2015
Autor: Hanna Cygler
Tytuł: Złodziejki czasu
Wydawnictwo: Rebis

Lata 2013-2014. Siedlce, Warszawa, Gdańsk.
Zwariowana, zabawna powieść o czterech pisarkach, które poznają się na gali festiwalu literatury kobiecej. Każda z nich uprawia inny gatunek literacki, są w różnym wieku, ale łączy je pasja pisania. To, co przeżywają – miłość i zdrada, problemy małżeńskie i przez lata skrywana tajemnica, wzajemna pomoc w trudnych życiowych chwilach , a także próba założenia zespołu muzycznego – jest doskonałą inspiracją dla twórczych umysłów. Co z tego wyniknie... ?

14 komentarzy:

 1. Najbardziej mnie zainteresowała książka "Tu jeszcze nie raj".

  OdpowiedzUsuń
 2. Damy PRL-u wyglądają ciekawe...

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie z czasem sięgnę po książkę Mastertona.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tengu jest fantastyczną książką ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. ,,Syberyjski trans" mnie najbardziej ciekawi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A mnie zaś przypadły do gustu dwa ostatnie tytuły :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatni tytuł mogłabym przygarnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Póki co nie wskaże konkretnych tytuł, a jedynie zdradze tyle, że kilka pozycją zaintrygowało.

  OdpowiedzUsuń
 9. Słyszę Cię ostatnio za mną chodzi ;) Jestem bardzo ciekawa co to będzie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ostatnio wypatrzyłam jedną Panią wychodzącą z księgarni z "Tu jeszcze nie raj" pod pachą;) Ten widok mnie zachęcił i oto znów tytuł na mnie zerka;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chciałabym przeczytać "Syberyjski trans".

  OdpowiedzUsuń
 12. Masterton, znając mnie w końcu sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Właściwie to ciężko wybrać. Przeczytałabym z chęcią większość, chociaż najbardziej "Tengu" i "Złodziejki czasu".

  OdpowiedzUsuń
 14. Twój umysł na detoksie - jako psychologowi nie przystaje mi nie poznać tej książki :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.