wtorek, 10 lutego 2015

PREMIERY LUTEGO - cz. 1

Luty miesiącem ciekawych premier, wybrałam te, które najbardziej rzuciły mi się w oczy. Na pewno zapoznam się z "Ukrytą historią Vladimira Nabokova", gdyż już ta książka rozgościła się na mojej półce. Bardzo chciałabym Schmitta, Naipaula, Wiśniewskiego. 

Premiera: 04.02.2015
Autor: Elisabet Benavent
Tytuł: W butach od Valerii
Wydawnictwo: Literackie

Valeria pisze książki o miłości. Całą sobą przeżywa miłość. Ma trzy przyjaciółki: Nereę, Carmen i Lolę. Mieszka w Madrycie i kocha Adriana, do czasu aż poznaje Víctora. Valeria musi być ze sobą szczera.
Seks, miłość, wymarzony mężczyzna – nie można mieć wszystkiego na raz. Valeria jest wyjątkowa. Tak jak ty. Wejdź w buty Valerii!


Premiera: 04.02.2015
Autor: Agnieszka Olejnik
Tytuł: Dante na tropie
Wydawnictwo: Literackie

Anna Drozd przyjechała do małego miasteczka, kupiła piękną willę na uboczu, wyremontowała ją i zamieszkała w niej razem z wyżłem weimarskim o poetyckim imieniu Dante. Znalazła pracę w miejscowej bibliotece, a ponieważ była typem samotniczki, życie wśród bibliotecznych regałów bardzo jej odpowiadało. Mieszkańcy miasteczka zaintrygowani samotniczym życiem młodej kobiety, tonęli w domysłach, co też skłoniło Annę do porzucenia poprzedniego życia w dużym mieście. Większość stawiała na zawód miłosny, ale na nieszczęście plotkarzy, nikt więcej nie mógł się niczego o niej dowiedzieć. Bomba wybucha, kiedy Dante na spacerze przynosi do nóg swojej pani zakrwawiony ludzki palec. Przerażona Anna biegnie na komisariat, gdzie poznaje komisarza Wiktora, podobnie jak ona pokiereszowanego przez życie. W spokojnym dotychczas miasteczku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Osoby, z którymi Anna rozmawia, próbując wyjaśnić kryminalną zagadkę, umierają w tajemniczych okolicznościach. Wkrótce jej samej zaczyna grozić niebezpieczeństwo... Czy Anna rozwikła tajemnicę zbrodni? Czy znajdzie spokój i zostanie w miasteczku z psem i mężczyzną przy boku?

Premiera: 04.02.2015
Autor: Janusz l. Wiśniewski
Tytuł: Kulminacje
Wydawnictwo: Wielka Litera

Jeden mężczyzna, osiem kobiet. Literacki flirt rozgrywający się w fascynującym świecie damsko-męskich relacji. Największe przeciwieństwo, a zarazem doskonała jedność. Gdy zderza się pierwiastek męski z kobiecym, dochodzi do kulminacji uczuć. Wyjątkowy projekt, na jaki składa się kilkanaście opowiadań o kobietach w kulminacyjnych sytuacjach życiowych autorstwa Janusza Wiśniewskiego i gwiazd kobiecej literatury. Polskie autorki podejmują dyskusję na temat im najlepiej znany ­- kobiecości. Każde opowiadanie odczytują na nowo - odnajdują wątek, bohatera, scenę, które stają się dla nich inspiracją dla własnej historii. Z tego dialogu zrodziła się prowokacyjna opowieść o sile uczuć, stracie, tęsknotach, zdradach i zdumiewających kobietach - dojrzewających, choć dawno dorosłych; dorosłych, a przecież nadal niedojrzałych.

Premiera: 04.02.2015
Autor: V. S. Naipaul
Tytuł: Maska Afryki. Odsłony afrykańskiej religijności
Wydawnictwo: Czarne

"Maska Afryki" to kolejny reportaż słynnego podróżnika i pisarza, którego fascynują pogranicza kultur i odchodzący w zapomnienie świat dawnych wierzeń. Podróżując przez Ugandę, Ghanę, Nigerię, Wybrzeże Kości Słoniowej i w końcu RPA, rozmawia z dyplomatami i członkami rodzin królewskich, politykami i naukowcami, biznesmenami i szamanami, chrześcijanami, muzułmanami i wyznawcami tradycyjnych lokalnych kultów. Oddaje głos swoim rozmówcom i pozwala im wprowadzić czytelnika w świat magii, wróżb i czarów.

Premiera: 04.02.2015
Autor: Andrea Pitzer
Tytuł: Ukryta historia Nabokova
Wydawnictwo: Muza

Odkrywcze spojrzenie na biografię i utwory Nabokova, które rzuca nowe światło na jednego z najbardziej tajemniczych pisarzy dwudziestego wieku. Vladimir Nabokov był świadkiem strasznych wydarzeń swojego stulecia: uciekł z Rosji po rewolucji, potem z hitlerowskich Niemiec; wraz z żoną Żydówką i synem wydostał się z Francji dosłownie kilka tygodni przed nazistowską okupacją. Wielokrotnie oskarżano go, że odwracał się od ludzkiego cierpienia, by tworzyć wyrafinowane opowieści o deprawacji. A jeśli Nabokov zrobił o wiele więcej, niż czytelnicy kiedykolwiek sądzili?Dzięki niedawno odtajnionym dokumentom wywiadu i odzyskanym materiałom wojskowym dziennikarka Andrea Pitzer dowodzi, że pisarz nie był wcale, jak się często twierdzi, jedynie wyznawcą idei sztuki dla sztuki. W swoich dziełach bowiem zdołał ukryć niepokojące nawiązania do historii – niektóre z nich przez dziesiątki lat pozostały jednak niezauważone. Pisarz jawi się jako swoisty sztukmistrz-dokumentalista, który poświęcił najbardziej twórcze lata życia na spisywanie sagi o zapomnianych obozach koncentracyjnych i jadowitym kołtuństwie. "Lolita", odpowiednio odczytana, ujawnia prawdziwą tożsamość Humberta Humberta i przerażenie Nabokova amerykańskim antysemityzmem. Chory psychicznie narrator "Bladego ognia" przypomina o rosyjskich tragediach, które nie tak dawno wstrząsały światem.

Premiera: 04.02.2015
Autor: Colleen Hoover
Tytuł: Losing Hope
Wydawnictwo: Otwarte

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym Dean Holder. Przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy, że kiedyś pozwolił odejść małej dziewczynce. Od tego czasu szukał jej uparcie, ale nie spodziewał się, że gdy ponownie się spotkają, ogarną go jeszcze większe wyrzuty sumienia.
Losing Hope to historia trojga młodych ludzi naznaczonych przez traumatyczne doświadczenia. Każde z nich wybrało inny sposób na to, by sobie z nimi poradzić – nie każde z nich wybrało życie.

Premiera: 04.02.2015
Autor: Kass Morgan
Tytuł: Misja 100
Wydawnictwo: Bukowy Las

Trzysta lat po spustoszeniu Ziemi przez kataklizm, który uczynił ją niezdatną do życia, ludzie wciąż przebywają w oddalonej od macierzystej planety stacji kosmicznej. Ściśle egzekwowana kontrola narodzin pozwala im oszczędzać kurczące się zasoby, a dorośli skazani za przestępstwa zostają natychmiast straceni. W obawie, że kolonii pozostało niewiele czasu, Kanclerz decyduje o wysłaniu setki młodocianych przestępców na Ziemię, żeby przekonać się, czy powierzchnia planety nadaje się do ponownego zamieszkania. Czy będzie to dla nich szansa na nowe życie, czy wręcz przeciwnie – pewna śmierć?
W zetknięciu z dziką przyrodą setka zesłańców, prześladowana przez tajemnice z przeszłości, musi walczyć o życie. Nikt nie uważał ich za bohaterów, jednak dla całej ludzkości są ostatnią nadzieją na przetrwanie.

Premiera: 04.02.2015
Autor: Rachel Van Dyken
Tytuł: Utrata
Wydawnictwo: Feeria

Kiersten nie jest zwykłą dziewczyną. Ścigają ją koszmarne echa wydarzeń sprzed dwóch lat. Od tamtej pory woli unikać zobowiązań, a smutek jest jedynym znanym jej – i dlatego bezpiecznym – uczuciem. Gdy poznaje Westona, wydaje się, że dzięki niemu wyjdzie z ciemności na słońce. Ale nie wie, że czas nie jest jej sprzymierzeńcem. Choć Wes sądzi, że potrafi ją ocalić, to dając jej wszystko, jednocześnie wszystko zniszczył. Próbował ją ostrzec, ale jak można przygotować się na coś takiego? Czasami musisz się śmiać, by nie wybuchnąć płaczem. A czasami, gdy myślisz, że to już koniec – to jest dopiero początek...
Premiera: 04.02.2015
Autor: Abbi Glines
Tytuł: Odzyskane szczęście
Wydawnictwo: Pascal

Związek Woodsa i Delli to jeden z tych, o których wiadomo, że będą trwały wiecznie. Są dla siebie stworzeni i wydaje się, że ich miłość przetrwa wszystkie przeciwności. Śmierć ojca Woodsa i choroba jego matki, a także problemy Delli z przeszłości skutecznie ich dzielą.
Czy Della zawalczy o miłość swojego życia? Jak wiele poświęci Woods, by jej nie stracić?
Premiera: 04.02.2015
Autor: Eric-Emmanuel Schmitt
Tytuł: Napój miłosny
Wydawnictwo: Znak

Czy mamy swobodę w wyborze tego, kogo kochamy? Czy to my wybieramy? Czy zostajemy wybrani?
Adam, psycholog, twierdzi, że posiadł tajemnicę „napoju miłosnego”. Uważa, że potrafi sprawić, że każda kobieta legnie u jego stóp. Luiza nie wierzy, że miłość można tak po prostu wywołać. Pragnie pojąć istotę uczucia. Czy jest skutkiem jakiegoś chemicznego procesu? Czy może duchowym cudem?Postanawiają założyć się, kto ma rację i wystawić teorię Adama na próbę. Pewny siebie mężczyzna podejmuje się uwieść koleżankę Luizy. Jednak sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, a dwuznaczna gra, jaka wywiązuje się pomiędzy bohaterami, prowadzi do zaskakującego zakończenia...

19 komentarzy:

 1. Fajne premiery, szczególnie ,,W butach Valerii" chciałabym przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nabokova chętnie bym przeczytała oraz książkę Wiśniewskiego:)

  OdpowiedzUsuń
 3. W butach Valerii gorąco polecam:) czekam teraz na Losing Hope:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tyle wspaniałych pozycji w tym miesiącu! Najbardziej ciekawi mnie "Losing Hope" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś jest chyba ze mna ie tak, bo nie widze tutaj nic dla siebie :/

  OdpowiedzUsuń
 6. ''Losing Hope'' to książka, którą muszę mieć na swojej półce!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ochh ochh LOSING HOPE !!! kocham kocham i muszę mieć ;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja muszę nabyć "Losing Hoe":)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dante na tropie - przez ten śmieszny tytuł nigdy nie zwróciłabym na tę książkę uwagi, na szczęście czytałam u kogoś recenzję i była bardzo zachęcająca:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem w trakcie lektury Loosing hope ;) A ciekawi mnie Misja 100.

  Zmieniłam adres bloga -> http://www.bookeaterreality.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Większość tytułów mnie zainteresowało:) Może poza "Odzyskanym szczęściem", której tom poprzedni minimalnie mnie zawiódł.

  OdpowiedzUsuń
 12. Z Twojej listy interesują mnie dwa tytułu a mianowicie "Kulminacje" i "W butach od Valerii" :)
  Co do książki "Utrata" to jeszcze sama nie wiem, z jednej strony mam na nią ochotę a z drugiej coś mi mówi żebym po nią nie sięgała
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie INNA
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. "W butach Valerii" brzmi nieźle, zainteresowała mnie ta książka :) Choć czuję, że "Dante na tropie" również mogłoby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Kulminacje" to mój MUST READ!

  OdpowiedzUsuń
 15. Kilka książek z tych zapowiedzi już miałam okazję przeczytać i zdecydowanie polecam "Dante na tropie" oraz nowość od Schmitta. Mam jeszcze wielki apetyt na "W butach Valerii", gdyż wiele pozytywnych opinii ostatnio się o niej pojawia :)

  OdpowiedzUsuń
 16. "Napój miłosny" już przeczytałam. Niebawem powinna pojawić się jego recenzja. Powiem tyle, że mi się podobało!

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja czaję się na Schmitta, zdecydowanie;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Pierwsze trzy mamy kupione, a dodatkowo interesuje mnie Abbi Glines.

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.