środa, 28 stycznia 2015

ZAPOWIEDZI STYCZNIA - cz.3

Przychodzę (już z ostatnią w tym miesiącu) porcją zapowiedzi, których premiery odbędą się jeszcze w styczniu. Starałam się wybrać tak, aby każdy znalazł coś dla siebie, więc jest bardzo różnorodnie :) Widzicie coś dla siebie?

Premiera: 28.01.2015
Autor: Anna Todd
Tytuł: After. Płomień pod moją skórą
Wydawnictwo: Między Słowami

Największy fenomen książkowy tego roku!
Powieść, która doczekała się miliarda odsłon w serwisie Wattpad. Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później. Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka na nią w rodzinnym mieście. Ale spotkanie Hardina, który wydaje się być jej całkowitym przeciwieństwem, wywróci jej życie do góry nogami. Hardin jest arogancki, zbuntowany i w niczym nie przypomina troskliwego Noah. Ale to on budzi w Tessie uczucia, jakich dotąd nie zaznała.

Premiera: 28.01.2015
Autor: Ałbena Grabowska
Tytuł: Stulecie winnych. Ci, którzy walczyli. 
Wydawnictwo: Zwierciadło

1 września 1939 roku. Mania i Ania Winne, pierwsze w rodzinie z podwarszawskiego Brwinowa bliźniaczki są już dorosłe. Mania rodzi kolejne bliźniaczki - Kasię i Basię. Rytm dwóch pierwszych tomów wyznaczają daty znamienne w dwóch wymiarach historii – tej wielkiej, która bezpowrotnie zmieni losy całego pokolenia Polaków i tej małej, ale wcale nie mniej ważnej – historii rodziny, wyznaczanej życiem kolejnych pokoleń. Pojawienie się w niej dwóch dziewczynek otworzy jej kolejny rozdział. Podczas II wojny światowej rodzina Winnych doświadcza tego, co tysiące polskich rodzin. Niektórzy Winni walczą na europejskich frontach, inni zmagają się z okupacyjną codziennością: terrorem, głodem i groźbą wywózki do obozów koncentracyjnych. Mimo wojennej zawieruchy, życie płynie dalej: Winni kochają, nienawidzą, rodzą się im kolejne dzieci. Nadchodzi koniec II wojny światowej. Upragniona wolność niewiele ma jednak wspólnego z tym, o czym marzyli przez lata nazistowskiego terroru. Inwigilacja i represje ze strony komunistycznych rządów to chleb powszedni powojennych lat. Jak Winni poradzą sobie w nowej rzeczywistości?

Premiera: 28.01.2015
Autor: Małgorzata Halber
Tytuł: Najgorszy człowiek na świecie
Wydawnictwo: Znak

Krystyna czuje się wśród ludzi niepewnie. Od zawsze tak było. Nie wie, jak i o czym z nimi rozmawiać, choć od lat pracuje w telewizji. Jednak umie się kamuflować. Dla znajomych jest przebojową imprezowiczką, wygadaną i wesołą – bo wie, jak można dodać sobie odwagi. Wystarczy mały drink, może dwa. Przed szkołą, po pracy, przed randką, na imprezie. Żeby dobrze się bawić. Żeby wreszcie się nie bać. Żeby cokolwiek poczuć. Przecież wszyscy tak robią. Ale to lekarstwo działa tylko do czasu. Przed trzydziestką Krystyna decyduje się przestać. Na dobre. Wyleczyć ciało, ale przede wszystkim umysł.
Brawurowy debiut Małgorzaty Halber to szczera i bezkompromisowa relacja z krainy nałogu. To opowieść o szukaniu nowej drogi i znajdowaniu odwagi, by wreszcie być sobą.

Premiera: 28.01.2015
Autor: Liliana Fabisińska
Tytuł: Córeczka
Wydawnictwo: Filia

Agata jest szczęśliwą żoną i matką. Ekspertem od wychowywania dzieci i rozwiązywania rodzinnych problemów. Pewnego dnia w progu jej mieszkania staje dziewczynka, której Agata kiedyś zbyt pochopnie złożyła obietnicę. Ta chwila zmienia życie Agaty. Na nią samą, jej męża i ukochanego synka pada strach. Żeby odzyskać spokój, Agata będzie musiała zapukać do wielu drzwi i wyjawić obcym osobom swoje najskrytsze tajemnice. Zrozumie też, że czasami milczenie może kosztować życie wielu ludzi.
“Córeczka” to powieść o różnych obliczach miłości, o sile, którą może odnaleźć w sobie kobieta w najtrudniejszej w życiu chwili. O przeszłości, która staje się teraźniejszością i o odpowiedzialności, która czasami każe dokonywać śmiertelnie trudnych wyborów.

Premiera: 28.01.2015
Autor: Andrea Camilleri
Tytuł: Owce i pasterz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

W lecie 1945 roku biskup Agrigento na Sycylii staje po stronie chłopów w sporze z wyzyskującymi ich plantatorami. W odwecie zostają nasłani na niego zabójcy. Niewygodny biskup zostaje postrzelony. Dziesięć sióstr zakonnych ofiaruje swoje życie, aby Bóg ocalił ciężko rannego duchownego... Czy był to akt wiary i poświęcenia, czy bezsensowna i okrutna ofiara? Biskup wraca do zdrowia, ale o desperackim czynie zakonnic dowiaduje się dopiero wiele lat później...

Premiera: 28.01.2015
Autor: Katarzyna Bonda
Tytuł: Tylko martwi nie kłamią (wznowienie)
Wydawnictwo: Muza

Profiler policyjny musi rozwikłać zagadkę śmierci śmieciowego barona, którego ciało znaleziono w jednej z katowickich kamienic. Wszystkie poszlaki wskazują na biznesowe porachunki, ale Hubert Meyer czuje, że sprawa może mieć związek z morderstwem sprzed 17 lat.

Premiera: 28.01.2015
Autor: Katarzyna Bonda
Tytuł: Florystka (wznowienie)
Wydawnictwo: Muza

Hubert Meyer popełnił błąd w profilu i porzucił pracę w policji. Stary przyjaciel prosi go o pomoc w przesłuchaniu młodej kobiety, w związku z zaginięciem jej 9-letniej córki. Policjanci próbują łączyć tę sprawę z bestialskim zabójstwem 11-letniego Amadeusza, którego matka jest szanowaną w mieście florystką. Okazuje się, że była ona ostatnią osobą, która widziała Zosię żywą.
"Florystka" początkowo pomaga w poszukiwaniach, ale gdy ciało dziecka odnajduje się na tym samym cmentarzu, gdzie pochowano Amadeusza, staje się główną podejrzaną.


Premiera: 28.01.2015
Autor: Maria Ernestam
Tytuł: Córki marionetek
Wydawnictwo: Czwarta strona

Pewnego letniego popołudnia na początku lat 80. jedenastoletnia Mariana dokonuje mrożącego krew w żyłach odkrycia. Na karuzeli, do jednego z drewnianych koni, przywiązano jej ojca. Ktoś go śmiertelnie postrzelił, a policja nie może lub nie chce znaleźć sprawcy okrutnego morderstwa.
Trzydzieści lat później Marianna nadal mieszka w tym samym miejscu. Z wielką pasją i oddaniem prowadzi rodzinny sklep z zabytkowymi lalkami. Spokojne i przewidywalne życie kobiety przerywa nagłe pojawienie się Amerykanina Amnona Goldsteina, który bardzo szybko zyskuje zaufanie mieszkańców szwedzkiego miasteczka. Amnon ma w planach odrestaurować starą piekarnię, ale także wyjaśnić pewien sekret z przeszłości. Przybycie do miasteczka nieznajomego otworzy całkiem nowy rozdział w życiu Mariany, która będzie zmuszona skonfrontować się z nigdy niewyjaśnioną tragedią. Obecność Goldsteina wywoła lawinę nieprzewidywalnych i tajemniczych zdarzeń, a mieszkańcy miasteczka nagle odważą się robić rzeczy, o których przedtem nawet nie śnili.

Premiera: 28.01.2015
Autor: Joanna Opiat - Bojarska
Tytuł: Zaufaj mi Anno
Wydawnictwo: Filia

Pewnego letniego popołudnia na początku lat 80. jedenastoletnia Mariana dokonuje mrożącego krew w żyłach odkrycia. Na karuzeli, do jednego z drewnianych koni, przywiązano jej ojca. Ktoś go śmiertelnie postrzelił, a policja nie może lub nie chce znaleźć sprawcy okrutnego morderstwa. Trzydzieści lat później Marianna nadal mieszka w tym samym miejscu. Z wielką pasją i oddaniem prowadzi rodzinny sklep z zabytkowymi lalkami. Spokojne i przewidywalne życie kobiety przerywa nagłe pojawienie się Amerykanina Amnona Goldsteina, który bardzo szybko zyskuje zaufanie mieszkańców szwedzkiego miasteczka. Amnon ma w planach odrestaurować starą piekarnię, ale także wyjaśnić pewien sekret z przeszłości.
Przybycie do miasteczka nieznajomego otworzy całkiem nowy rozdział w życiu Mariany, która będzie zmuszona skonfrontować się z nigdy niewyjaśnioną tragedią. Obecność Goldsteina wywoła lawinę nieprzewidywalnych i tajemniczych zdarzeń, a mieszkańcy miasteczka nagle odważą się robić rzeczy, o których przedtem nawet nie śnili.

Premiera: 29.01.2015
Autor: Jodi Ellen Malpas
Tytuł: Ta noc. Odmowa (Tom 4)
Wydawnictwo: Amber

Skromną dziewczynę i tajemniczego M. połączyła uzależniająca namiętność. Lecz mogą ich rozdzielić jego sekrety – niebezpieczne dla obojga…Livy zna już tajemnicę Millera. I nie przestała go kochać. Wierzy, że potrafi go uleczyć – z gniewu, rozpaczy, wyrzutów sumienia. Nagle przekonuje się, że nic o nim nie wie. Kim jest ten mężczyzna, który potrafi być tak okrutny i tak czuły? Kto ich śledzi i dlaczego? I czy Livy na pewno jest gotowa poznać wszystkie sekrety Millera Harta?

Premiera: 29.01.2015
Autor: J. Lynn
Tytuł: Zostań ze mną (Tom 1)
Wydawnictwo: Amber

Dwudziestojednoletnia Calla jako nastolatka nie robiła wielu rzeczy oczywistych dla jej rówieśniczek. Nie chodziła na imprezy, nie całowała się z chłopakiem. Przeżyła za to coś, czego nie powinno przeżyć żadne dziecko. Wciąż nosi blizny na ciele i na duszy. Wciąż nie może zapomnieć, co zrobiła jej matka. I wciąż ukrywa swoją tajemnicę – nawet przed nowymi przyjaciółmi z college’u.
Nagle koszmar zaczyna się od nowa. Calla musi wrócić do rodzinnego miasta i odzyskać to, co odebrała jej matka. Czy pomoże jej tajemniczy przystojniak Jax? I czy Calla da mu szansę, by pomógł jej pokonać przeszłość?

Premiera: 29.01.2015
Autor: Sandi Lynn
Tytuł: Na zawsze. Collin (Tom 4)
Wydawnictwo: Amber

Collin Black, syn Ellery i Connora i przyszły prezes Black Enterprises, ma dwadzieścia dwa lata, jest seksowny i uwielbia imprezować. Jego życie to marzenie każdego faceta. Może mieć każdą kobietę. Ale jedna złamała mu serce. Od tej pory to on zostawiał za sobą szlak złamanych serc. Aż spotkał dziewczynę, która wszystko zmieniła. Tylko czy on potrafi zmienić jej wspomnienia? Uleczyć jej rany? Czy oboje zdołają wzajemnie się przekonać, że jest coś, dlaczego warto żyć?

Premiera: 30.01.2015
Autor: Rafał Ziemkiewicz
Tytuł: Życie seksualne lemingów
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Starotestamentowemu faraonowi, kto pamięta, śniło się było siedem krów tłustych i siedem krów chudych, co mu Józef wytłumaczył w ten sposób, że w ciągu siedmiu lat hossy trzeba zrobić zapasy na siedem lat bessy. Myśmy zyski z hossy pozwolili wyprowadzić za granicę. A jak przyjdzie bessa, to kasa będzie z nas drenowana jeszcze bardziej, bo tam na Zachodzie też mają bessę i spółki–matki, żeby ratować poziom konsumpcji w krajach macierzystych, będą zmuszone wyciskać ze spółek córek już nie, jak dotąd, ile się tylko da, ale jeszcze więcej. Czyż nie dobija się lemingów?
Tak zwana III Rzeczpospolita jest bytem pozbawionym przyszłości, przegniłą i wypróchniałą łódką, która będzie utrzymywać się na falach tylko tak długo, jak długo jest dobra pogoda. Jak się zaczną większe fale – pójdzie w drzazgi. Można z tego wyciągać różne wnioski, ale wielu wyciąga taki, że trzeba imprezować, póki jest okazja. Zwłaszcza, jeśli można za darmo. Żyć z paranoicznym niedźwiedziem
W rosyjskich głowach to się nie mieści. Co znaczy, że Polacy coś chcieli? Co znaczy, że Ukraińcy mieli dość postkomunistycznego feudalizmu i samowładztwa w cieniu posowieckich pomników Lenina? Jak mogą ludzie chcieć czegoś sami – od tego jest władza!

23 komentarze:

 1. Tyle fantastycznych tytułów, że nie jestem pewna, za który zabrałabym się najpierw :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej czekam na książki Bondy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Drugi tom Stulecia Winnych to mój typ!

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie muszę się zapoznać z twórczością Katarzyny Bondy! Obiecuję sobie to już od niepamiętnych czasów. Poza tym "Córki marionetek" przyciągają mnie tą cudownie przerażającą okładką. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ogromną ochotę poznać twórczość Bondy :) W oko wpadło mi też "Stulecie winnych", ale najpierw muszę zapoznać się z pierwszym tomem.

  OdpowiedzUsuń
 6. After właśnie zaczynam czytać:) a Stulecie winnych mam w planach, ale narazie pierwszy tom:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba tylko After mnie zaciekawiło, reszta niespecjalnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cały czas zastanawiam się nad After. No, cóż chyba poczekam na recenzje i zobaczę czy warto dać tej książce szansę :)

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Twórczość Bondy mnie interesuje, a prozę Ałbeny Grabowskiej znam z jej książki "Coraz mniej olśnień" i wspominam niezwykle miło, dlatego też chętnie poznałabym jej nowsze dzieła.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zostań ze mną przeczytam na pewno, bo Zaczekaj na mnie jest rewelacyjne (właśnie kończę) :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zainteresowało mnie "Zostań ze mną" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Po Bondę z chęcią sięgnę, ale nadal na mojej półce czeka "Pochłaniacz", za którego nie mogę się zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Od jakiegoś czasu czekam na "Córki marionetek" :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawe tytuły :) Polecam "Florystkę"

  OdpowiedzUsuń
 15. After i Florystkę przeczytałam, pierwsza jako taka, druga świetna :) z pozostałych interesuje mnie Córeczka i druga nowość Filli ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Pierwszy tom "Stulecia winnych" mnie oczarował. Obecnie oczekuję z niecierpliwością przesyłki z drugim tomem... ;D

  OdpowiedzUsuń
 17. Zamówiłam już i czekam niecierpliwie na książkę Małgorzaty Halber. Nie mogłam się oprzeć tej okładce, mam nadzieję, że treść również mnie zachwyci:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Mnie bardzo intrygują "Córki marionetek" i czytałam już nawet recenzje przedpremierową i była bardzo pozytywna. Nie mogę się doczekać, aż sama ją przeczytam. A reszta książek niestety mnie nie interesuje, ale może recenzje mnie przekonają?

  OdpowiedzUsuń
 19. Dla mnie książka Ałbeny Grabowskiej:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Na pewno "Córeczkę", resztę musiałabym przemyśleć...

  www.maialis.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. I jak tu wybrać tylko nieliczne książki... chętnie przygarnęłabym wszystkie! :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.