wtorek, 20 stycznia 2015

ZAPOWIEDZI STYCZNIA - cz.2

Cześć, przygotowałam dziś dla Was propozycje kilku książek, których premiery odbędą się na dniach. W styczniu Wydawcy nas rozpieszczają, szczególnie ostatni tydzień miesiąca jest obfity w naprawdę ciekawe lektury, niestety w tym poście nie zmieszczę wszystkich, więc wyglądajcie kolejnego postu.

Premiera: 21.01.2015
Autor: Kimberley Frreman
Tytuł: Zatoka Latarni
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Jest rok 1901. Isabella Winterbourne ucieka od niekochanego męża i jako jedyna wychodzi cało z katastrofy statku u wybrzeża Queensland. Sto dziesięć lat później Libby Slater ze złamanym sercem opuszcza Paryż i wraca do Australii, by prosić o wybaczenie siostrę, która jednak nie umie jej zaufać. Obie kobiety – Isabella i Libby – będą musiały zostawić za sobą dramatyczną przeszłość i nauczyć się żyć na nowo. Ale nadmorskie miasteczko Zatoka Latarni kryje wiele niepokojących tajemnic...

Premiera: 21.01.2015
Autor: Jakub Żulczyk
Tytuł: Radio Armageddon
Wydawnictwo: Świat Książki

Poprawione wydanie kultowej dla wielu powieści. Przejmujący obraz zbiorowej samotności w czasach, kiedy każdy gest sprzeciwu prędzej czy później zamienia się w towar, oraz w świecie, w którym każde wypowiedziane słowo ostatecznie staje się po prostu hałasem. Tej powieści nie można przeoczyć: to nasz czas i nasz świat. Tytułowy zespół Radio Armageddon, założony przez czworo znajomych, ma być wyrazem odmienności, a równocześnie pełnego furii buntu przeciwko spłyconej i wszędobylskiej rzeczywistości. Sprawy komplikują się, kiedy w niewiadomych okolicznościach ginie jego lider, Cyprian, natomiast sama rzeczywistość okazuje się całkowicie ometkowana, niepodatna na gniew ani idealizm, za to w każdej sferze bezlitośnie rządzona przez znacznie potężniejsze mechanizmy sprzedaży i kupna. Współczesny świat, pokazany przez Jakuba Żulczyka, staje się wściekłym i równocześnie bezradnym krzykiem pokolenia urodzonego po 1989 roku, dla którego dobra konsumpcyjne i odniesienia historyczne nie odgrywają już znaczącej roli (Wszystko już było, więc skoro mamy wszystko, nie mamy nic - jak cynicznie stwierdza jeden z bohaterów), natomiast świadomość nieustającego podlegania formatowaniu przez media, slogany reklamowe, wolnorynkową pseudoideologię okazuje się niezmiernie dotkliwa.

Premiera: 21.01.2015
Autor: Gunter Krenn
Tytuł: Romy i Alain - szalona miłość
Wydawnictwo: Świat Książki

Legendarna para europejskiego kina.
Romy Schneider i Alain Delon poznali się w roku 1958 na planie filmowym Christine - było to spotkanie dwóch przyszłych wielkich gwiazd filmu i najpiękniejszej pary wielkiego ekranu. Prasa prześcigała się w domysłach na temat ich romansu. Jednak związek obojga przetrwał tylko pięć lat i zakończył się dramatycznie.
Günter Krenn zajmująco, ze swadą i zaangażowaniem opowiada o jednej z największych historii miłosnych europejskiego kina. Uroda, sukces i seksapil - dla wielu Romy była obiektem tęsknot i marzeń. Inni odnosili się do niej niechętnie z powodu jej rzekomo chwiejnej moralności. Kiedy Romy Schneider i Alain Delon się poznali, ona była już słynna w Niemczech dzięki filmom o Sissi. A Delon był najprzystojniejszą wizytówką francuskiego kina. Jednak związek obojga zakończył się nieszczęśliwie. Mniej znany jest fakt, że Delon, po kolejnej wspólnej pracy obojga na planie filmu Basen, przez kilkadziesiąt lat wspierał Romy jako wierny przyjaciel. Barwne życie obojga i dramatyczne losy Romy (jej choroba nowotworowa, śmierć kilkuletniego syna, i wreszcie jej własna samobójcza śmierć) są powodem, dla którego fani kina ciągle ich pamiętają.Premiera: 22.01.2015
Autor: Martin Solares
Tytuł: Czarne minuty
Wydawnictwo: Czarne

Ofiarą brutalnego zabójstwa pada młody dziennikarz Bernardo Blanco. W toku śledztwa wychodzą na jaw niepokojące fakty związane z głośnym dochodzeniem sprzed dwudziestu lat. Policjant Ramón Cabrera odkrywa, że Blanco pracował nad książką o sprawie kilku uczennic z Paracuánu, które w latach siedemdziesiątych zostały zamordowane przez człowieka zwanego Szakalem. Cabrera nie ma wątpliwości, że zabójca chciał powstrzymać dziennikarza przed ujawnieniem prawdy. Świat Solaresa jest pełen przemocy i pasji. Skorumpowani policjanci chronią wpływowych polityków i ich bliskich bez względu na to, jak okrutnych dopuszczą się zbrodni, a każdy, kto dąży do prawdy, znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
"Czarne minuty" to więcej niż wciągający kryminał, to znakomita literatura. Rzadko się zdarza tak elektryzujący debiut.


Premiera: 27.01.2015
Autor: Mons Kallentoft
Tytuł: Duchy wiatru
Wydawnictwo: Rebis

Jest koniec lata. Wydaje się, że całe miasto jest już na skraju wytrzymałości. Tove, córka komisarz Malin Fors, pracuje jako opiekunka w domu starców. Pewnego dnia znajduje zwłoki jednego z pensjonariuszy, który powiesił się na kablu od dzwonka przyzywającego pielęgniarkę. Wszystko wskazuje na samobójstwo, jednak ci, którzy znali zmarłego, twierdzą, że był człowiekiem pogodnym i optymistycznie nastawionym do życia. Sekcja zwłok potwierdza podejrzenia, że Konrad nie odebrał sobie życia. Kto mógłby zyskać na śmierci starego, schorowanego człowieka, nawet w społeczeństwie, w którym pieniądze wydają się ważniejsze niż ludzka godność?Równocześnie właściciel domu starców czuje się coraz bardziej zagrożony. Wydaje mu się, że się, że ktoś na niego czyha w ciemnościach. Gdy zdaje sobie sprawę, że żadne pieniądze nie są w stanie uchronić jego ukochanej córeczki, rodzi się w nim nieopisany lęk...


Premiera: 28.01.2015
Autor: Sylvia Day
Tytuł: Wybór Crossa
Wydawnictwo: Wielka Litera

Długo wyczekiwany, kolejny tom bestsellerowej serii "Dotyk Crossa".
Gideon nazywa mnie swoim aniołkiem, ale to przecież on jest cudem w moim życiu. Mój zraniony wojownik, gotów pokonać dręczące mnie demony, podczas gdy sam ucieka przed własnymi.
Przyrzeczenie, które sobie złożyliśmy, powinno nas połączyć mocniej niż więzy cielesne, lecz otworzyło stare rany, odsłoniło ból i niepewność. Obudziło naszych zaciekłych wrogów. Czułam, że Gideon mi się wymyka, a moje najskrytsze lęki stają się rzeczywistością. Nie jestem pewna, czy sprostam wymaganiom tej miłości.
W radość naszego życia wtargnął mrok przeszłości Gideona, zagrażając wszystkiemu, na co tak ciężko pracowaliśmy. Musieliśmy dokonać trudnego wyboru: pomiędzy bezpiecznym życiem, jakie wiedliśmy, nie będąc razem, a walką o przyszłość, która nagle zaczęła się jawić jako niemożliwe do spełnienia marzenie…


Premiera: 28.01.2015
Autor: Lisa Unger
Tytuł: Mój przyjaciel mrok
Wydawnictwo: W.A.B.

Pisarka Bethany Graves po trudnym rozwodzie przeprowadza się do Hollows, małego miasteczka w północno wschodnich Stanach. Tu planuje napisać książkę i naprawić swoje relacje z nastoletnią córką, Willow.
Gdy dziewczyna odkrywa w pobliskim lesie jamę przypominającą grób, obie kobiety wikłają się w śledztwo sięgające wydarzeń sprzed dwudziestu pięciu lat.28 komentarzy:

 1. "Zatoka Latarni" jest już u mnie :) Nie mogę się doczekać, kiedy znajdę trochę czasu na lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka Żulczyka może dostarczyć wielu przemyśleń. Poszukam i przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie też mi się tak wydaje i nominacja do "Paszportu Polityki" sprawiły, że zwróciłam uwagę na tę pozycję. Czekam zatem na recenzję, jestem ciekawa czy spełni Twoje oczekiwania :)

   Usuń
 3. Najbardziej mnie zainteresowała "Zatoka latarni". Zapowiada się interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dla mnie najlepszą zapowiadającą pozycją jest Radio Armageddon.

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesujące zapowiedzi, szczególnie mam chęć na ,,Zatokę latarni".

  OdpowiedzUsuń
 6. Same ciekawe propozycje, na pewno znajdę coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy i ostatni tytuł najbardziej zwróciły moją uwagę:))

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwsza i ostatnia - to zdecydowanie coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Day na pewno do mnie zawita prędzej czy później, bo lubię jej styl ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dwie pierwsze na pewno przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nic tylko czytać! :) Zamierzam w końcu sięgnąć po serie ,, Rozpalona " autorstwa Sylvii Day.

  http://lowczyni-ksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. "Duchy wiatru" czytałam i polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Tym razem niestety nie znalazłam nic dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Z chęcią przeczytałabym "Mój przyjaciel mrok".

  OdpowiedzUsuń
 15. "Zatoka Latarni" to mój wielki must have!

  OdpowiedzUsuń
 16. Niestety nie mam żadnej w planach.

  OdpowiedzUsuń
 17. Stała się rzecz niesamowita - żadna z tych powyższych książek mnie nie zainteresowała. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Najbardziej czekam na "Zatokę latarni", czytałam autorki "Wzgórze Dzikich Kwiatów" i byłam nią zauroczona.

  OdpowiedzUsuń
 19. Żulczyka z pewnością wezmę na tapetę. Kiedyś wreszcie trzeba...

  OdpowiedzUsuń
 20. Z twoje listy zainteresowały mnie dwa tytuły a mianowicie "Zatoka latarni" i "Duchy wiatru" :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie INNA
  happy1forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Na "Zatokę latarni" też już się nie mogę doczekać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 22. Sporo ciekawych tytułów. Chętnie przygarnęłabym "Zatokę latarni", ale kilka innych tytułów też mnie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 23. To prawda, że rok zaczął się z przytupem. Ja już się doczekałam na najbardziej gorącą nowość:)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.