środa, 29 marca 2017

DEUTSCH AKTUELL - Nr. 69/2015

Witajcie, dawno temu zaczęłam czytać magazyny językowe, w wyniku awarii komputera utraciłam niektóre wpisy i tak przeglądając magazyny natknęłam się na numer, którego na blogu nie publikowałam (zależy mi na tym, aby ślad tego numeru tutaj został). Jest to numer 69/2015


Tradycyjnie numer rozpoczyna się od różnych ciekawostek, przedstawienia filmu, książki i płyty, a także kalendarium z ciekawymi wydarzeniami. Przeglądając kolejne strony czytelnik ma do czynienia z konkretnymi artykułami w poszczególnych działach.

Leute
Tutaj mamy artykuł Hip Hop in Deutschland -- mehr als nur fette Beats und fette Reime, czyli trochę o bitach niemieckich, których dotychczas nie znałam.

Kultur
Artykuł  "Kafee gut, alles gut!" , jak zapewne się domyślacie to artykuł poświęcony kawie, jej składzie i właściwościach.

Gesellschaft
"Der Weltgesundheitstag: Auf dem Weg zur globalen Gesundheit" , który dotyczy bezpieczeństwa żywności, czyli dokładniej przeczytamy o produkcji, czy zanieczyszczeniach żywności. W tym dziale znajdziemy również artykuł "Sprachen lernen von klein auf", który poświęcony jest dzieciom emigrantów, które mówią biegle w dwóch językach.

Sprache
"Die Kunst des Briefeschreibens", czyli coś o sztuce pisania listów.

Wirtschaft
 Coś dla fanów motoryzacji " Mercedes - Benz - der Stern unter den Sternchen", gwiazda wśród gwiazd? Sprawdźcie sami :)

Geschichte
" Der Eiserne Kanzler", czyli coś o Żelaznym Kanclerzu.

Reise
Jeden z moich ulubieńców tym razem artykuł " Stutgart - eine unterschätzte Stadt", czyli coś o niedocenianym mieście.

Tak pokrótce magazyn "Deutsch" prezentował się znakomicie. Kolejny raz jestem bardzo zadowolona ze względu na różnorodność artykułów, bardzo dobrze przetłumaczone słówka, dodatkowo można sobie wysłuchać w formacie mp3, co jest dodatkowym rarytaskiem. 


5 komentarzy:

 1. Nie znałam tego magazynu, a jest to świetny pomysł żeby polepszyć swój język :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uczę się języka niemieckiego w szkole, ale nic nie potrafię powiedzieć. Chyba pora zakupić ten magazyn i się troszkę poduczyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niemieckiego nie znam, ale takie magazyny uważam za ciekawą formę nauki języka obcego. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niemiecki można by było odświeżyć, ale skąd brać czas? Czekam na recenzję Zapomnianych :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna porcja inspiracji do szlifowania języka. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.