niedziela, 26 października 2014

DEUTSCH AKTUELL - NR 66/2014


Deutsch Aktuell to magazyn przeznaczony dla osób, które posługują się językiem niemieckim w stopniu średnio zaawansowanym. Magazyn wydawany jest w formie dwumiesięcznika, a dziś przedstawię numer 66, czyli wrześniowo-październikowy. Numer zawiera 13 ciekawych artykułów.


Największą uwagę przykuwa artykuł "Europa begeistert von Conchita Wurst", czyli bliżej można przyjrzeć się osobie zwyciężczyni Eurowizji 2014. To nie koniec muzycznych doznań, bowiem na stronach magazynu pojawia się postać Polki Anety Sablik, która w Polsce była niezauważona i postanowiła swoich sił spróbować u naszych sąsiadów. Efekt był zaskakujący bowiem udało się jej zwyciężyć niemiecką wersję programu "Idol" ("Aneta Sablik in Deutschland ist sie "The One").

"Aberglaube auf Schritt und Tritt" to artykuł poświęcony przesądom i wierzeniom. Tekst bardzo mnie zaskoczył, gdyż dowiedziałam się w nim wiele informacji i ciekawostek, o których nie miałam pojęcia.
"Deutschland: umgeben von Nachbarn" w tym artykule można przeczytać o relacjach panujących pomiędzy sąsiadami. 
"Zet ist Gold, oder?" to bardzo ciekawy tekst poświęcony zjawisku XXI wieku, czyli chronicznego braku czasu. Mimo szerokiej gamy sprzętu jaki dostępny jest na rynku, jakim się otaczamy się w domach, tego czasu niestety nie przybywa, wręcz przeciwnie. A więc jak to z tym jest?
"Der Mann, der Nestlé seinen Namen gab" tym razem coś dla miłośników marki Nestlé. W ostatnim czasie staje się modny aktywny tryb życia. Dlatego też coraz więcej decyduje się na bieganie, czy udział w maratonach. O tym można przeczytać w artykule "Spektakuläre Marathonläufe der Welt".
Jako miłośniczka podróży z niecierpliwością czekałam, dokąd tym razem odbędę wycieczkę. Okazało się, że będzie to Szwajcaria, a dokładnie Lavaux. O tym jest artykuł "Zwischen Wasser, Wein und Weltkultur".
Ponadto w numerze kalendarium, czyli wydarzenia wrześniowo - październikowe na które warto zwrócić uwagę oraz kącik kulturalny, czyli film, książka i muzyka, które warto poznać.

Reasumując numer 66 Deutsch Aktuell okazał się interesujący. Tradycyjnie artykułów można było odsłuchać w postaci plików mp3, dostępnych na stronie wydawnictwa. Pod względem estetycznym, jakościowym numer spełnił moje oczekiwania. Po raz kolejny magazyn przyczynił się do mojego rozszerzenia słownictwa w tym języku. 

Bardzo się cieszę, że takie magazyny są dostępne na rynku. To dzięki nim zmotywowałam się, nie tylko do odświeżenia umiejętności językowych, ale także do powiększenia zasobów słownictwa. Wiem, że w dzisiejszych, zabieganych czasach trudno znaleźć chwilę na naukę, dlatego też magazyny językowe Colorful Media są doskonałą alternatywą, nie dość, że uczą pod względem nauki języka obcego to jeszcze dostarczają wiedzy i ciekawostek. 

Magazyny są dostępne w dobrych salonach prasowych, EMPiK-ach oraz na stronie Wydawnictwa Colorful Media: kiosk.colorfulmedia.pl


Za udostępnienie magazynów dziękuję Wydawnictwu Colorful Media

7 komentarzy:

 1. Nie przepadam za niemieckim, a mam go jako drugi język na studiach...:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Uczyłam się niemieckiego z 9 lat, ale po dwóch latach nieużywania właściwie całkowicie uleciał... Żałuję, że go nie szlifowałam, ale już chyba na to za późno. Za to czytam tego wydawnictwa angielskie czasopismo :)

  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś częściej używałam niemieckiego, teraz w ogóle. Szkoda trochę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tego języka. Liznęłam go ciut w szkole ale to było dawno i nie prawda :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Uczyłam się niemieckiego w liceum, ale miałam koszmarną nauczycielkę:( Za to mój brat jest biegły w tym języku:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podziwiam Cię, bo niemiecki jakoś się ze mną nie ccę zaprzyjaźnić.

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.