czwartek, 2 października 2014

ENGLISH MATTERS FASHION - 9/2014


Ważne wyjście. Połowa szafy leży na łóżku, fotelach czy podłodze, ale co z tego jak się okazuje, że nie ma w co się ubrać. Jak większość kobiet lubię dobrze wyglądać, gdzieś w magazynach, blogach śledzę modowe trendy. Dlatego też z zapałem przystałam do zapoznania się z numerem specjalnym English Matters Fashion (9/2014), który w pełni został poświęcony modzie. Magazyn zawiera 12 ciekawych, ale przede wszystkim różnorodnych artykułów, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.


Pierwszy artykuł zatytułowany Milan: the Navel of Fashion dotyczy Milanu, który jest obecnie centrum mody światowej. Następny artykuł Louis Vuitton - Travel to Luxury poświęcony został zapierającemu dech w piersiach budynkowi, który złożony został z luster. Widoki z tego niezwykłego miejsca pozwalają cieszyć oko na zatoczkę w Singapurze. British Fashion Iconic Figures to tytuł kolejnego artykułu poświęconego Brytyjczykom i ich osobom, które z kolei wpłynęły w znaczący sposób na trendy w modzie.

Victorian Fashion Victims to według mnie najciekawszy artykuł, który dotyczy mody wiktoriańskiej. Panie wówczas, aby pięknie wyglądać były w stanie poświęcić własne zdrowie, ponieważ wciskając się w bardzo obcisłe gorsety, żebra ulegały bezpowrotnemu zniekształceniu. Kolejny artykuł Top Fashion Blogs dotyczy jakże popularnych w ostatnim czasie blogów modowych. I tutaj miły akcent, bowiem dwie Polki są w czołówce rankingu blogowego. Ale to nie koniec biało-czerwonych akcentów, bowiem następny artykuł Fashion Mistress poświęcony został osobie Anji Rubik, której nie trzeba przedstawiać nikomu. 

Circle of Fashion to z kolei przegląd kalendarium i przedstawienie ciekawych i prestiżowych wydarzeń w świecie mody. Ekologia to temat wciąż na czasie, ale ekologia dotyczy również świata mody. W tym temacie można przeczytać artykuł Dressing Green, a także wywiad z Teresą Vantlatten - Grenath, która radzi jak zrobić własnej produkcji ekologiczną torebkę.

Clothing Sweatshops: Can We Finally Sew it up? to artykuł wstrząsający, ponieważ dotyczy wyzysku i drastycznych w jakich muszą pracować mieszkańcy Chin, Bangladeszu i Wietnamu. W numerze nie zabrakło akcentu muzycznego, czyli w roli głównej Justin Timberlake i jego utwór "Suit & Tie", który został rozłożony na czynniki pierwsze. Na koniec artykuł dla tych co lubią kontrowersje, dziwadła, oryginalność, która znacznie odbiega od standardów, czyli Wacky, Tacky or Hot? Fashion Redefined. 

English Matters Fashion (9/2014) po raz kolejny mnie zaskoczył ciekawymi tematami, artykułami i idealną szatą graficzną. Każdy artykuł opatrzony jest ładnymi fotografami, a trudniejsze słówka zostały przetłumaczone co ważne w kontekście tekstu. Dodatkowo większość artykułów można odsłuchać na stronie wydawnictwa w postaci pliku mp3. Świat mody według English Matters okazał się być bardzo różnorodny, ale przede wszystkim dostarczył wielu ciekawostek. Magazyn został wydany na najwyższym poziomie. Jeżeli macie ochotę na zakup magazynu możecie to zrobić w EMPiK-ach i dobrych salonach prasowych na terenie całego kraju oraz na stronie kiosk.colorfulmedia.pl

Za udostępnienie magazynów dziękuję Wydawnictwu Colorful Media

5 komentarzy:

 1. Choć modą niespecjalnie się interesuję, to przeczytałam magazyn z wielką przyjemnością :) Różnorodne i wartościowe teksty to cecha charakterystyczna tego wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę w końcu zapoznać się z tym magazynem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się podobało to wydanie i aktualnie czekam na dostawę wydania wrześniowego, ale zwykłego. Naprawdę świetne czasopismo :)

  Zapraszam do mnie na konkurs, to już ostatnie dni!
  http://pasion-libros.blogspot.com/2014/09/konkurs-nr-2-30-day-book-challenge.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytało mi sie bardzo przyjemnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój egzemplarz czeka jeszcze na półce do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.