czwartek, 21 sierpnia 2014

ENGLISH MATTERS - wydanie specjalne 10/2014


Oprócz wydawanych regularnie co 2 miesiące klasycznych magazynów English Mattters na rynku pojawiają się wydania specjalne tychże magazynów. Numer 10/2014 zatytułowany English Spoken Today w całości poświęcony jest językowi angielskiemu i zawiera 11 artykułów. 


Pierwszy z artykułów People Who Have Influenced the English Language dotyczy postaci, które wpłynęły na rozwój języka, a wśród nich Wilhelm Zdobywca. 
Read All About it in the Tabloids to tekst, który poświęcony jest tworzeniu nagłówków w gazetach, które przyciągną szerze czytelników. 
Następny artykuł What's in a Language? dotyczy zapożyczeń językowych, zatem dowiecie się od podszewki jak to z nimi jest. 
Dla tych co lubią trochę poprzeklinać proponuję artykuł Wash Your Mouth Out! Jak się okazuje przeklinanie w języku obcym nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. 
Slang in the English Language to z kolei artykuł poświęcony terminowi slang, a na końcu artykułu znajdziecie ciekawe ćwiczenie.
Przeglądając dalsze strony magazynu pojawia się tekst i analiza piosenki "Hey...Ya"zatem jeśli macie ochotę możecie sobie ponucić :) 
Dr. Phil - the Cure for the Modern Times? to z kolei tekst, który dotyczy pewnego show.
Literature and Its Borders to coś dla moli książkowych, bowiem artykuł przedstawia sylwetki autorów , którzy nawiązywali w swoich dziełach do homoseksualizmu. Nie ukrywam, że ten artykuł wydał mi się bardzo ciekawy.
Wakacje wciąż trwają, choć już to końcówka to może skusicie się na wyjazd do Nigerii? 
W artykule The Risk of Axing Questions - Nigerian Pidgin znajdziecie tekst o języku angielskim, który jest językiem urzędowym w Nigerii, ale uważajcie, bowiem wymieszany jest on z innym językami zatem
 może być niezły misz masz, jeśli chodzi o dogadanie. 
Dwa końcowe artykuły dotyczą From Texting to Sexting, czyli o wiadomościach tekstowych, emotikonach oraz Computer Says No, czyli nieco o programach do nauki języka angielskiego. 

Tak prezentuje się wydanie specjalne English Matters. Tradycyjnie poszczególne artykuły można odsłuchać w formie mp3 na stronie wydawnictwa Colorful Media. Numer wydany jest na wysokim poziomie atutami są ciekawe teksty, przejrzysta szata graficzna, starannie przetłumaczone trudniejsze wyrazy, wysokiej jakości papier czynniki te sprawiają, że czytanie magazynu staje się prawdziwą przyjemnością. Pamiętajcie, że sięgając po magazyny Colorful Media można podszkolić język przy okazji dowiadując się różnych ciekawostek.

Magazyny językowe Colorful Media dostępne są w EMPIK-ach i dobrych salonach prasowych na terenie całego kraju o raz na stronie kiosk.colorfulmedia.pl

Za udostępnienie magazynu dziękuje Wydawnictwu Colorful Media

12 komentarzy:

 1. Lubię numery specjalne czasopisma, ale czytam tylko Ostanovkę. Mój poziom ang. jest bardzo marny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam te czasopismo i sama niedługo będę miała okazje zapoznać się z wydaniem specialnym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cały czas ciekawi mnie to czasopismo, jednak nie wiem czy moja znajomość języka jest aż tak rozwinięta, aby chwytać za takie teksty. Wolałabym coś z niemieckiego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już mam - niedługo przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam i uważam, że jest to najlepszy numer, jaki wpadł mi w ręce ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym raz przeczytać gazetkę dla sprawdzenia mojego angielskiego. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie miałam nawet magazynu w ręce, ale nie wiem czy mój poziom angielskiego pozwolił na jakiegokolwiek zrozumienie artykułów :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam i muszę się z Tobą zgodzić, że to naprawdę bardzo dobrze zrobiony magazyn :) Oprócz obcowania z językiem można poczytać o licznych ciekawostkach :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nigdy nie miałem w rękach tego magazynu, a słyszałem o nim wiele dobrego.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo podobało mi się to wydanie, a w szczególności artykuł o homoseksualnych pisarzach. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny numer! Większość artykułów przeczytałam z dużym zainteresowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten numer magazynu jeszcze przede mną, ale jestem pewna, że będę tak samo zadowolona, jak Ty;)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.