niedziela, 7 czerwca 2015

PREMIERY CZERWCA - cz.I

Nadeszły wreszcie ciepłe, leniwe dni, które sprzyjają leżakowaniu i czytaniu. Oto co Wydawnictwo przygotowały na czerwiec. Niebawem przedstawię odsłonę drugą, bo jest w czym wybierać :) 
Ps. Dziękuję, za ostatnie wsparcie i ciepłe słowa :)

Data premiery: 01.06.2015
Autor: Marcin Sawicki
Tytuł: Morze światła. Opowieści tadżyckie
Wydawnictwo: Fundacja Sąsiedzi

Marcin Sawicki, autor ciepło przyjętych przez czytelników „Pestek winorośli i trzech jabłek. Reportaży z podróży do Gruzji i Armenii” zabiera nas tym razem w egzotyczną podróż do Azji Środkowej, do Tadżykistanu, kraju, który na fali rozpadu Związku Radzieckiego odzyskał niepodległość i próbuje zbudować własny wizerunek i tożsamość, nawiązującą do historycznej, chlubnej przeszłości. W Tadżykistanie, jak w soczewce, skupiają się wszystkie problemy tej części świata: bezrobocie i bieda, emigracja za pieniądzem, a jednocześnie duma, bo Tadżykistan to przepiękny kraj, o którym nie wiemy prawie nic. Sawicki, uważny obesrwator, podróżując pomiędzy Duszanbe, tadżyckimi wioskami a niedostępnymi szlakami w górach Pamir, uważnie słucha ludzi spotkanych po dordze. Bo to oni są prawdziwym Tadżykistanem. Warto się w tę podróż z Sawickim wybrać, by poznać ludzi mieszkających w takim zakątku świata, którego próżno szukać w folderach turystycznych. Co nie znaczy, że nie jest to zakątek piekny i wart odwiedzenia. Naprawdę warto!

Premiera: 03.06.2015
Autor: Ewa Seno
Tytuł: Ścieżka ocalenia
Wydawnictwo: Feeria


Nina jeszcze całkiem niedawno była zwykłą nastolatką. Chodziła do szkoły i na imprezy, a dorosłość postrzegała jako możliwość wyzwolenia się spod kontroli ojca. Wszystko jednak zmieniło się, gdy jako księżniczka Antilia musiała w ekspresowym tempie dojrzeć i poznać tajniki kompletnie obcego dla niej świata, by stawić czoła złu, zagrażającemu planecie, z której pochodzi – Mandorze, i całemu Wszechświatowi. Droga ku dorosłości nie jest jednak usłana różami. Nieprzemyślane decyzje, impulsywność i nadmierna podatność na urok pewnego vipera doprowadziły ją do sytuacji, z której właściwie nie ma wyjścia... Czy Nina urodzi dziecko, którego przeznaczeniem jest zniszczenie znanego jej świata? Jak walczyć ze złem, którego źródłem jest najbliższa jej istota? Czy mimo wszystko Nina – Antilia zachowa miłość Nicka? Jak, po tylu wzlotach i upadkach, przegranych i wygranych bitwach, zakończy się jej misja?

Premiera: 03.06.2015
Autor: Agnieszka Wojdowicz
Tytuł: Niepokorne. Klara
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Nina jeszcze całkiem niedawno była zwykłą nastolatką. Chodziła do szkoły i na imprezy, a dorosłość postrzegała jako możliwość wyzwolenia się spod kontroli ojca. Wszystko jednak zmieniło się, gdy jako księżniczka Antilia musiała w ekspresowym tempie dojrzeć i poznać tajniki kompletnie obcego dla niej świata, by stawić czoła złu, zagrażającemu planecie, z której pochodzi – Mandorze, i całemu Wszechświatowi. Droga ku dorosłości nie jest jednak usłana różami. Nieprzemyślane decyzje, impulsywność i nadmierna podatność na urok pewnego vipera doprowadziły ją do sytuacji, z której właściwie nie ma wyjścia...
Czy Nina urodzi dziecko, którego przeznaczeniem jest zniszczenie znanego jej świata? Jak walczyć ze złem, którego źródłem jest najbliższa jej istota? Czy mimo wszystko Nina – Antilia zachowa miłość Nicka? Jak, po tylu wzlotach i upadkach, przegranych i wygranych bitwach, zakończy się jej misja?

Premiera: 03.06.2015
Autor: Dan T. Sehlberg
Tytuł: Sinon
Wydawnictwo: Czarna Owca

Hanna, żona profesora informatyki Erica Söderqvista, jako jedyna przeżyła zakażenie nowym wirusem - NcoLV. Do szpitali trafiają kolejni zarażeni. W pilnie strzeżonych laboratoriach ważą się losy świata, stojącego na krawędzi pandemii. Firma biotechnologiczna Cryonordic powiązana z terrorystami twierdzi, że jest blisko opracowania skutecznej szczepionki. Potrzebuje jednak przeciwciał, które są obecne tylko we krwi Hanny.
Sinon jeden z najważniejszych doradców premiera Izraela, zdemaskowany jako szpieg Hezbollahu został wtrącony do więzienia. Po spektakularnym uwolnieniu otrzymuje od Cryonordic tajne zlecenie – ma zadbać o rozprzestrzenienie się wirusa. Jednak powodowany żądzą zemsty Sinon przekształca plan w coś, co zagraża całej ludzkości. Na drodze do celu stoi tylko jedna przeszkoda – Hanna.
Eric zdaje sobie sprawę, że jego żona jest w niebezpieczeństwie. Ma nadzieję, że ochroni ją Rachel Papo, agentka Mossadu i jego dawna znajoma, która pewnego dnia zjawia się w ich domu. Nie domyśla się jednak, na czyje zlecenie działa i jak bardzo potrafi być bezwzględna.

Premiera: 03.06.2015
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Tytuł: Pustułka
Wydawnictwo: WAB

Na odciętej od świata rajskiej wyspie rozpoczyna się krwawa wyliczanka. Wśród jedenastu mieszkańców znajduje się morderca... Członkowie bogatej i szanowanej rodziny Spyropoulosów są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Gdy niebo nad Wyspą Ptaków zasnuwają ciemne chmury, a na ziemię spadają pierwsze krople deszczu, rozpoczyna się seria morderstw. Każdy dzień obnaża kolejne rodowe sekrety, dotychczas skrzętnie ukrywane za zasłoną kłamstw i niedopowiedzeń. Spyropoulosowie pokażą swoje prawdziwe twarze. Czy komuś uda się przeżyć i powstrzymać mordercę?
Premiera: 04.06.2015
Autor: Sławomir Koper
Tytuł: Zachłanne na życie
Wydawnictwo: Czerwone i Czarne

Najciekawsze kobiety swojej epoki: Agnieszka Osiecka, Małgorzata Braunek, Kalina Jędrusik, Elżbieta Czyżewska w opisie najpoczytniejszego polskiego autora biografii.
W "Złotej kolekcji" Sławomira Kopra czytelnik znajdzie nowe, nieznane szczegóły z życia bohaterek. Fascynująca lektura i dla fanów twórczości tego autora, i dla tych, którzy po raz pierwszy sięgną po jego książkę.

Premiera: 05.06.2015
Autor: Anne Bishop
Tytuł: Inni
Seria: Srebrzyste wizje. Tom 3
Wydawnictwo: Intium

Inni uwolnili więzione przez ludzi cassandra sangue, nie zdając sobie sprawy z tego, jak poważne konsekwencje będzie to miało dla wieszczek. Tym delikatnym istotom grozi teraz podwójne niebezpieczeństwo – ze strony ludzi, którzy dla swoich niecnych celów chcą kontrolować ich przepowiednie, ale też ze strony ich samych. W tej sytuacji Simon Wilcza Straż, zmiennokształtny przywódca Innych, zmuszony jest prosić o pomoc Meg Corbyn, wystawiając ją na wielkie ryzyko. Meg nadal walczy z uzależnieniem od euforii, która pojawia się przy wygłaszaniu przepowiedni. Wie, że za każdym razem, gdy sięga po brzytwę, igra ze śmiercią, jednak jej wizje są dla Simona jedyną szansą na rozwiązanie konfliktu. Wrogowie Innych za Atlantikiem rosną w siłę, a działania fanatycznego ruchu w Thaisii zaczynają zagrażać Dziedzińcowi.13 komentarzy:

 1. Jestem ciekawa Pustułki i tego, jak autorka sprawdzi się w kryminalnych klimatach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym serię "Niepokorne" przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie widzę nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś tym razem nic mnie nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 5. ,,Morze światła. Opowieści tadżyckie,, zaciekawiły mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejne nowości, nie wiem jak znajdę czas na kolejne książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czerwiec zapowiada się bardzo ciekawie pod względem premier. Ja osobiście czekam na nową książkę Brett'a :). Pozdrawiam serdecznie!

  http://zapomnianypokoj.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam już u siebie "Ścieżkę ocalenia" - niedługo zabieram się za lekturę!

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja lista premier nie obejmuje wymienionych przez Ciebie książek, bo obawiam się, że zbankrutuję ;d

  OdpowiedzUsuń
 10. Z przedstawionych żadna nas nie zainteresowała, jednak spośród wszystkich czerwcowych premier wyłowiłyśmy kilka zdobyczy, min. Pierwsza żona Spindler, czy Niezłomni C.J. Daugherty.

  OdpowiedzUsuń
 11. ,,Zachłanne na życia" najbardziej przykuło moją uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. masakra... niestety łatwiej książki kupić niż znaleźć czas na ich przeczytanie

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.