wtorek, 25 czerwca 2013

MIŁOŚĆ PO PRZEJŚCIACH

Autor: Elżbieta Liszewska
Liczba stron: 212
ISBN: 978-83-7377-560-2
Ocena: 8.5/10 

Wiele osób się rozstaje po czym zaczyna związki z nowymi partnerami. Niestety często też te osoby powielają te samy błędy co w przeszłości. Skutek jest taki, że albo tkwią w związku toksycznym, albo żyją sobie z partnerami z przyzwyczajenia i wygody, albo ponownie się rozstają. Dlatego też pani Liszewska postanowiła napisać poradnik, który ma na celu uświadomienie problemu i go rozwiązanie.

Elżbieta Liszewska z wykształcenia filolog i psycholog. Znana jest także poza granicami Polski, jako konsultant-terapeuta, który doradza w życiu zarówno osobistym, jak i zawodowym.  

"Miłość po przejściach. Jak zbudować szczęśliwy związek" to poradnik, który idealnie prowadzi czytelnika od punktu A przez punkt B, aby znaleźć się w końcowym punkcie C. To to z pewnością wyróżnia publikację od innych to to, że mamy przykład na żywych osobach, które w trudnych chwilach przestały panować nad sobą i ich związek znalazł się na krawędzi.
Bohaterami są Hanna z Krzysztofem. Poznali się wówczas, gdy Krzysztof był jeszcze żonaty. Narodziła się między nimi miłość, ale wówczas nie myśleli, że będzie tak ciężko. Bowiem Krzysztofa wielokrotnie przerastała sytuacja i ulegał wpływał jeszcze wówczas małżonki, która nalegała powrotu do domu. W tej sytuacji Hanna czuła się zdradzona i budziło to w niej wiele negatywnych emocji. W końcu postanawiają skorzystać z pomocy specjalistki. Udają się na terapie po czym postanawiają wspólnie zamieszkać. I wtedy się okazuje jak bardzo się różnią, ale przede wszystkim jak mało o sobie wiedzą. Ponownie trafiają do terapeutki, która małymi kroczkami uświadamia w czym tkwi problem i jak istotne są relacje naszych rodziców, które później przenosimy na partnerów. Jak zakończy się terapia Hanny i Krzysztofa? Czy dojda do porozumienia? Te pytania zostawiam dla ciekawych.

Publikacja podzielona jest na 25 rozdziałów, w każdym z nich otrzymujemy porcję informacji, które z kolei przedstawione są na "żywej" relacji dwójki osób dorosłych. Każde zakończenie rozdziału podparte jest ćwiczeniami głownie chodzi tutaj o pisanie afirmacji, które należy wcielić w codzienne życie i relacje z partnerami. Autorka ponadto wyjaśnia jak żyć po zdradzie i jak naprawić relacje z dziećmi. Jednak najwięcej stron poświęcona temu jak stworzyć zdrowy, partnerski związek oparty na miłości, szacunku, tolerancji.  

Przyznam szczerze, że zostałam mile zaskoczona. Bowiem spodziewałam się tutaj takich porad czysto teoretycznych, a tutaj mamy doskonale pokazane na przykładzie relacji dwójki osób. Autorka wszystko przedstawia jasno i czytelnie. Bez zbędnych naukowych "wymądrzań ". Przyznaje się, że czytałam z wielkim zainteresowaniem i klika zmian chętnie dokonam w swoim życiu.

Z panią Liszewską to było moje pierwsze spotkanie, ale z wielką przyjemnością sięgnęłabym po jej inne publikacje.

"Miłość po przejściach" polecam wszystkim zarówno tym, którzy są w związku, ale chcieliby coś zmienić, jak i tym, którzy mają za sobą "porażki miłosne", ale także tym, którzy zwyczajnie lubią poradniki dotyczące rozwoju osobistego. Aaaa i niedowiarkom też. Zapewniam, że czyta się szybko i lektura jest bardzo wciągająca i przyjemna, ale przede wszystkim można wynieść z niej coś wartościowego dla siebie i partnera. Polecam gorąco!!!

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuje Wydawnictwu Studio Astropsychologii.

 

6 komentarzy:

 1. Staram się unikać poradników dot. miłości. Żaden mi jeszcze nie pomógł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć. Zostałaś przeze mnie nominowana do Liebster Blog Award, czyli do zabawy. Po więcej informacji zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie przepadam za tego typu książkami, więc tym razem odpuszczam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie odczuwam potrzeby jej czytania, ale pozycja wydaje się być całkiem ciekawa:) Jeśli coś zacznie szwankować w moim związku, to pobiegnę do księgarni, mam jednak nadzieję, że nie będzie to potrzebne:)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.