czwartek, 16 kwietnia 2015

ITALIA MI PIACE! - nr. 5/2015

Robiąc porządki natknęłam się na magazyn Italia Mi piace! i zorientowałam się, że nie napisałam recenzji o nim. W związku z czym szybciutko te braki nadrabiam. W kwartalniku można znaleźć 11 artykułów. Aby nie przedłużać pokrótce je przedstawię.

Di tutto un po' 
W tym dziale znajdziemy 2 krótkie artykuły. Pierwszy z nich "Street Photography - ritratti di vita quotidiana" dotyczy codziennego portretu ulicznego. Drugi "Valle d'Aosta Sport omawia sporty, które wykonuje się na dużej wysokości, jeśli lubicie trochę adrenaliny to z pewnością coś dla Was.

Persone e stili di vita
"Dolce, Sicilia & Gabbana" to artykuł o projektantach mody, którzy stanęli na drodze sądowej. Jesteście  ciekawi finału?

Cultura
"Fabrizio De André: artista universale, poeta delle parole e della musica amato da generazioni di italini" to artykuł w całości poświęcony piosenkarzowi, który był uznawany za artystę wszech czasów. Osobiście pierwszy raz słyszę o tej postaci, więc cieszę się, że mogłam nadrobić swoje braki.

Società e costumi
"Caràvin, la prima enoteca intinerante in Italia" to tekst, który opowiada o pewnym biznesie, mianowicie sklep obwoźny z winem. Przyznam, że to ciekawy pomysł i w polsce o czymś takiem nie słyszałam.

Moda e design
"Il Salone ddel Mobile di Milano: quando l'arte incontra la funzionalità" to tekst poświęcony branży wnętrzarskiej, która może stać się sztuką. Drugi artykuł "Fammi vedere le tue scarpe e ti diro chi sei" został poświęcony rzemiosłu obuwia. Można tu poznać historię włoskich marek obuwia.

Lavoro e innovazione
"La fiera degli inventori a Roma" to artykuł o ciekawym przedsięwzięciu, które zrobione jest komputerowo wymiarze 3d i daje wiele możliwości, które są świetną rozrywką.

Lingua
W tym dziale znalazł się artykuł "Il papa a Roma il papa a casa!", który dotyczy nauki języka włoskiego. Jak już wspominałam wcześniej język ten jest bardzo melodyjny i łatwo wpadający w ucho.

Viaggio
"Dolomiti, il sielnzio e la magnificenza della natura" to artykuł poświęcony urokowi gór Dolomitów. Polecam, śietna lektura.

Ricetta
"La pasta al forno palermitana", czym byłyby Włochy bez jedzenia, z którego słynną? Świetny pomysł, aby w numerze znalazł się prawdziwy włoski przepis, z pewnością wypróbuję.

Cały numer Italia Mi piace! trzyma poziom. Selekcja artykułów jest różnorodna przez co czytelnika nie nuży, wręcz przeciwnie. Ważnym elementem w pismach językowych jest czytelna szata graficzna, która ułatwi wzrokowcom zapamiętywanie słówek, czego nie można ująć temu magazynowi. Jesteś słuchowcem? Nic straconego, bowiem artykuły dostępne są w plikach mp3 na stronie wydawnictwa po wpisaniu odpowiedniego kodu. Dodatkowo można pobrać w pliku PDF listę słówek z bieżącego numeru. Czytanie magazynów Italia Mi piace! to prawdziwa przyjemność. Polecam.

Magazyny językowe Colorful Media można kupić w EMPik-ach i dobrych salonach prasowych na terenie całego kraju oraz na stronie kiosk.colorfulmedia.pl

Za udostępnienie magazynu dziękuję serdecznie Wydawnictwu Colorful Media

5 komentarzy:

 1. Jakoś niespecjalnie interesują mnie tego typu pisemka, ostatnio wcale nie czytuje gazet.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zdecydowałam się na zakup tego numeru, a szkoda, bo z tego co widzę pojawiły się w nim całkiem ciekawe artykuły. :) Ale za to mam zamiar zakupić sobie następny numer.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że nie znam włoskiego...

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nie znam włoskiego, a wydaje się być on pięknym językiem. Za to pisemka tego wydawnictwa bardzo lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na czasopisma to już nie starcza mi czasu... :) a i włoskiego niestety nie znam... :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.