sobota, 27 lutego 2016

LEE CHILD - kolekcja kryminałów

Jack Reacher PONAD PRAWEM - bestsellerowa kolekcja 20 ekskluzywnych książek w twardej oprawie autorstwa Lee Child'a. Jedna z najpopularniejszych serii sensacyjnych na świecie ze wspólnym bohaterem - Jackiem Reacherem.

Jack Reacher to były major Żandarmerii Wojskowej Armii Stanów Zjednoczonych. Nie ma dokumentu ze zdjęciem, prawa jazdy, jedyny jego dobytek stanowi składana szczoteczka do zębów, wygasły paszport i karta płatnicza. Nie lubi żadnych ograniczeń i zobowiązań, dlatego podróżuje zazwyczaj autostopem, albo autobusem. Pozostaje niezależny i nieuchwytny. Los jednak chce, że często natyka się na swej drodze na różne nieprawości, obok których nie może przejść obojętnie, pamiętając wpojony przez lata kodeks honorowy. Niezależnie jednak od poziomu komplikacji Reacher zawsze rozwiązuje je sprawnie za pomocą intelektu i siły swoich mięśni.

To specyficzna odmiana niepokonanego Jamesa Bonda, z tą różnicą, że Jacka nie wiążą żadne zobowiązania, jest całkowicie wolny i niezależny, przypomina wręcz archetyp rewolwerowca ze starych westernów, który robi porządek w mieście, a następnie odjeżdża w stronę zachodzącego słońca.

Lee Child stworzył postać, której nie sposób nie polubić. Mamy do czynienia z człowiekiem pełnym humoru i przenikliwości, ale także z głębokim poczuciem sprawiedliwości, który w razie potrzeby potrafi każdemu dać w twarz. Reacher jest wprost chodzącym testosteronem, facetem, jakim chcieliby być inni mężczyźni i jakiego chciałyby znać kobiety. Za każdym razem staje w obliczu innych problemów i wrogów, inne są też jego motywacje.

Opis wydawniczy

Autor:
Lee Child
Data wydania:
08.02.2016
Język publikacji:
polski
Wydawca:
Albatros
Okładka:
Twarda7 komentarzy:

 1. Pierwszy tom mam na półeczce :) pięknie wydane!

  OdpowiedzUsuń
 2. W zeszłym roku na urodziny dostałam jeden z tomów tej serii. Jeszcze nie miałam okazji, by go przeczytać, więc tak na dobrą sprawę nie wiem czy zaprzyjaźnię się z panem Reacherem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. zaczęłam kolekcjonować :) mój Małż zachwalał tę serię, pożyczał z biblioteki, więc postanowiłam zakupić wszystkie tomy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój ulubiony amerykański pisarz!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki autora ciągle przede mną, ale chyba w końcu się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja ulubioną książka Lee Childa z Jackiem Reacher'em to "Czasami warto umrzeć", a Twoja?
  http://przewodnik-czytelniczy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.