wtorek, 2 grudnia 2014

MIKOŁAJKOWE DEKOROWANIE CIASTEK - spotkanie autorskie


Mikołajkowe dekorowanie ciastek z autorami „Małej wielkiej uczty”

Tysiące Polaków korzystają z  ich przepisów. Projekt kotlet.tv Pauliny i Michała Stępniów, który realizują łącząc pasję z pracą, stał się jednym z najpopularniejszych blogów kulinarnych w Polsce, zaś 5 listopada na rynku pojawiła się ich książka „Mała wielka uczta”. Już 3 grudnia autorzy zapraszają do wspólnego mikołajkowego  dekorowania ciastek, które obędzie się w salonie Empik Arkadia w Warszawie o godz. 18.00.

Na podstawie przepisów z książki autorzy pokażą jak w szybki i smaczny sposób ozdobić nasze mikołajkowe smakołyki. Goście będą mogli spróbować pierwszych świątecznych smaków, a także poznać bestsellerową publikację kulinarną i jej autorów.

Paulina – rudowłosa, wiecznie uśmiechniętą, pełna energii kobieta, która odnajduje się w przygotowywaniu słodkości. Michał – wysoki, zdecydowany mężczyzna, obiadowy mistrz z analitycznym umysłem. Połączyła ich miłość. Do siebie i do kuchni. Wspólne przygotowywanie posiłków zawsze sprawiało im ogromną radość, dlatego pewnego dnia postanowili powiązać swoje zamiłowanie do gotowania, fotografowania oraz filmowania i tak powstał kotlet.tv. Wieloletnie doświadczenia zawarli w książce „Mała wielka uczta”, na potrzeby której stworzyli pomysłowe i łatwe przepisy zgodne z kulinarnymi upodobaniami Polaków, nie zapominając przy tym, że gotowanie i jedzenie to także sztuka.

Zanim powstała książka, każdy przepis został przez Paulinę i Michała dokładnie przemyślany
i zrealizowany w ich domowej kuchni. Sami gotują, fotografują i próbują przygotowanych posiłków. Paulina i Michał kierują się zasadą, że danie musi być ładne, niezbyt skomplikowane i oczywiście smaczne.

„Korzystam z domowym przepisów. Takich zapisanych w wielkim zeszycie, na już pożółkłych kartkach. Przepisy mojej Babci, choć zazwyczaj podawane „na oko”, a także te spisane przez Mamę, są aktualne zawsze i tak samo pyszne”– pisze na swoim blogu Paulina.

Paulina i Michał Stępniowie to jedni z najbardziej znanych blogerów kulinarnych w Polsce. Ich blog kotlet.tv śledzi na Facebooku ponad 100 tys. fanów, zaś kanał YouTube ma 45 tys. subskrybentów.  W wolnym czasie podróżują i uprawiają jogging, choć tego wolnego czasu nie mają zbyt wiele, ponieważ  są rodzicami Mikołaja i Kacperka.

Autor: Paulina i Micha Stępniowie
Tytuł: „Mała, wielka uczta”
Wydawnictwo: MUZA SA
Stron: 288
Premiera: 05.11.14


6 komentarzy:

 1. Szkoda, że najfajniejsze wydarzenia są zawsze w Warszawie :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się ich zasada, że danie musi być ładne, niezbyt skomplikowane i oczywiście smaczne:) Zajrzę na ich blog:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Korzystam z przepisów Pauliny i naprawdę wychodzą! Keks świąteczny rewelacja - nawet wrzuciłam zdjęcie rok temu;) Gdybym miała bliżej to na bank bym się wybrała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Za daleko mi do stolicy, ale książkę już widziałam na półkach w księgarni.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią widziałabym tę książkę w swojej kuchni:)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.