poniedziałek, 29 grudnia 2014

CÓRKA WOKULSKIEGO - zapowiedź

Powieści zaliczane do klasyki, których zakończenie zostało pozostawione otwarte, bądź niejasne, stały się inspiracją dla pisarzy, którzy podejmują iście wysokie ryzyko i tworzą niekiedy odważne kontynuacje. Na polskim rynku wydawniczym dalszego ciągu doczekała się powieść "Lalka" Prusa, której podjął się Roman Praszyński. Trzeba zaznaczyć, że lektura "Córki Wokulskiego" napisana jest nowocześnie, nie brakuje w niej także erotycznego wydźwięku, więc zapowiada się ciekawie i odważnie."Córka Wokulskiego" - kontynuacja "Lalki" Bolesława Prusa. Seks, anioły, zamach na cara. A także - co naprawdę stało się ze Stanisławem Wokulskim? I jak Izabela Łęcka wyrosła na międzynarodową aferzystkę?...

Romans erotyczny, z całą galerią bohaterów "Lalki" Bolesława Prusa, na tle Warszawy końca XIX wieku. W powieści tej czytelnik znajdzie miłość, zamach na cara, pociąg pełen złota. Wszystko o czym nie mógł napisać Prus: seks, zaborcy, rewolucjoniści. Świetne dialogi, książka kontrowersyjna i pełna humoru.

Kontynuacja Lalki Bolesława Prusa. Warszawa 1884. Młoda Żydówka chce zabić cara. Powieść sensacyjna z mocnymi scenami seksu. Ale miłość - miłość też jest!
"Brawurowa i zabawna powieść zachwyca czytelników i wprawia w konfuzję poważnych badaczy literatury".
                                                                               Leszek Bugajski, Newsweek


Początkowo książka ukazała się w formie papierowej, jednak zła kondycja wydawnictwa nie pozwoliła na dalsze wydawanie, dlatego autor został selfpublisherem i wydał to dzieło w formie e-booka.

Jeżeli szukacie więcej informacji to zapraszam na stronę autora, znajdziecie tam również fragment "Córki Wokulskiego". Osobiście jestem ciekawa tejże książki i pod koniec stycznia będziecie mogli zapoznać się z moją opinią :)

9 komentarzy:

 1. Izabelę uwielbiam, więc chętnie bym o niej poczytała. :) Wokulskiego tak nie lubiłam. Ale te zapowiadane sceny erotyczne mocno odstraszają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo ciekawa tej powieści i odpowiedzi na pytanie - co się stało z Wokulskim.

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czy to dobry pomysł, by kontynuować coś, co zakończył autor (i do tego jakże dobry!), ale to wszystko brzmi na prawde interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 5. miałam tę (nie)przyjemność przeczytać książkę, w chwili wydania papierowego bodajże niecałe 2 lata temu. Zdania o niej nie zmienię choć próbowałam, bo wzięłam się za nia nawet 2 raz. Szkoda czasu na tę książkę, już nawet nie chodzi o to że ona jest słaba, ona po prostu nie ma w sobie nic, co powoduje że jesteśmy nią zauroczeni. Po prostu jest zła.
  I jeszcze mój ulubiony fragment, kiedy matka Natalii 'ujeżdża' nieprzytomnego Wokulskiego- to już jest poziom prawdopodobieństwa rodem z taniego filmu porno.
  Jeśli jest ktoś zainteresowany, książkę można zakupić na stronie matras.pl - jest nawet w promocji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawi mnie ta książka, ale ta okładka...jakaś taka odpychająca.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakoś mnie nie ciekawi..
  Widzę, że u Ciebie zmiana graficzna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe co z tego wyjdzie ;)
  http://moj-ksiazek-swiat.blog.onet.pl/ lub http://zakochana-kobietka.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja jeszcze się waham czy będę ją czytać. Zobaczymy jak podejdzie mi fragment powieści, który czeka na mailu.

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.