piątek, 19 października 2012

WIELKI ZŁY WILK

Wielki zły wilk - James Patterson 
Autor: James Patterson
Tytuł: Wielki zły wilk
Tytuł oryginału: The Big Bad Wolf
Liczba stron: 350
Wydawnictwo: Albatros 2005
ISBN:  83-7359-209-1
Ocena:  9/10 (6/6)

 
 Jedna z najlepszych książek jaką czytałam. Powieść Pattersona wciąga od pierwszej przeczytanej strony. Nie wiadomo, kiedy dochodzi się do końca. A najważniejsze to zupełnie zaskakujące zakończenie. Biorąc do ręki tę książkę myślałam, że zakończy się inaczej.

Teraz kilka słów o fabule. Akcja toczy się w Ameryce. Alex Cross, policjant z wydziału zabójstw, odbywa kurs w FBI. Podczas szkolenia zostaje pilnie wezwany Quantico i musi zając się serią tajemniczych zniknięć białych kobiet. Kobiety porywane są w biały dzień podczas codziennych czynności jak np. zakupy. I tak zostaje porwana Lizzie Connolly, która jest żoną szanowanego obywatela. Trudno jej uwierzyć w to wszystko, gdyż jest trzymana w garderobie, a w domu odbywa się huczne przyjęcie. Jednak jest skrępowana i zakneblowana i nie może nic zrobić. 
Schemat jest ten sam do czasu, gdy zaczynają być porywani mężczyźni. FBI zastanawia się jakie te sprawy mają wspólne powiązanie.
Przełom w śledztwie następuje, gdy czternastoletnia dziewczyna włamuje się na dobrze zabezpieczoną stronę, na której słyszy nie codzienną rozmowę. Grozi jej niebezpieczeństwo, gdy Wilk się orientuje, że dziewczyna się włamała. 
Wilk jest przywódcą rosyjskiej "czerwonej mafii", która jest najniebezpieczniejszą organizacją przestępczą w Ameryce. Pozbawiony wszelkich skrupułów zabija z zimną krwią. Ponadto nikt nie wie jak się nazywa naprawdę. Gdy FBI wydaje się już być na tropie Wilka, za każdym razem okazuje się, że to tylko płotki, których Wilk celowo im podstawia. Sprawa nabiera tempa, gdy zostaje odnaleziona żywa Lizzie Connolly. Okazuje się, że to jej własny mąż ja sprzedał Wilkowi. Wszyscy, którzy widzieli Wilka i wiedzą kim naprawdę jest, giną. Czy FBI i Alexowi Crossowi uda się dotrzeć do Wielkiego Złego Wilka? 

Naprawdę wciągający thriller. Szybka i wartka akcja oraz zupełnie zaskakujące zakończenie. Taka właśnie jest powieść James'a Pattersona. Gorąco polecam dla fanów autora i nie tylko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.