wtorek, 4 listopada 2014

ENGLISH MATTERS - Nr 48/2014

Magazyny językowe to świetna alternatywa, aby zachować styczność z językiem obcym. Wystarczy poświęcić odrobinę czasu na przeczytanie ciekawych i starannie dobranych artykułów, które mają na celu nie tylko poszerzenie wiedzy, ale i słownictwa. Numer 48/2014 English Matters zawiera 11 różnorodnych artykułów.


Głównym tematem, który widnieje na okładce jest "The Gigt of Thrift", czyli temat bardzo praktyczny dotyczy on, bowiem oszczędzania w czasach kryzysu. Od strony muzycznej wydawnictwo zapewniło czytelnikom spotkanie z osobą Bruno Marsa. Traktuje o nim dosyć spory artykuł "Out of this World - Bruno Mars". Tradycyjnie też nie mogło zabraknąć szczegółowej analizy jednego z jego utworów "Grenade".
Kolejny artykuł "More than Shoes" zainteresuje grono kobiece, gdyż dotyczy zarówno historii, jak i osób, które wpłynęły na rozwój szpilek.

Następny artykuł okazał się bardzo interesujący i z pewnością zainteresuje moli książkowych. "The Secret of Immortality" przedstawia szeroki wywiad z osobą Hazel Jones, która jest fanatyczką angielskiej pisarki Jane Austen.

W dziale Language mamy do czynienia z dwoma artykułami. Pierwszy z nich "A Batlle of Words" został poświęcony wolności słowa oraz jego nadużyciu, którego często dopuszczają się dziennikarze, czy media. Natomiast drugi z artykułów "Season of Appplications" dotyczy aplikacji, która służy do nauki słówek, zatem to bardzo przydatna funkcja w telefonie.

W dziale Travel artykuł został poświęcony miastu "Bath", które powstało ponad 200 lat temu. Nie jest to przypadkowy wybór, bowiem nawiązuje do wcześniejszego wywiadu dotyczącego osoby Jane Austen, która często wykorzystywała to miasto na kartach swoich powieści.

Ponadto w numerze artykuł "Engineering: Bridging the Gap", który zainteresuje raczej grono męskie, gdyż dotyczy inżynierii i zagadnień technicznych. Z kolei tekst "Looking for a Flat" to przykład konwersacji, która dotyczy wynajęcia mieszkania. Muszę przyznać, że to bardzo praktyczny artykuł i bardzo mnie zainteresował, można naprawdę sprawdzić swoje umiejętności językowe. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu jest artykuł "Zumba Fitness Craze", czyli szerzej o zumbie, która jest połączeniem fitnessu i tańca. W numerze nie zabrakło ciekawostek, czyli o zaburzeniach wymowy oraz człowieku z Japonii, którego zwą "czarodziejem". Jesteście ciekawi dlaczego? Zapraszam do lektury :)

Numer 48 magazynu English Matters okazał się bardzo ciekawy. Jedne artykuły zaciekawiły mnie bardziej, inne mniej, jednak mogłam swobodnie poćwiczyć słownictwo związane z różnymi zagadnieniami. Jest to dla mnie bardzo ważne, gdyż na studiach miałam tylko słownictwo branżowe, zatem taka forma nauki i podniesienia poziomu językowego jest dla mnie bardzo ważna. Numer został starannie opracowany, tematyka artykułów jest różnorodna, ponadto zostały idealnie dobrane fotografie. Całość numeru prezentuje się naprawdę efektownie. Tradycyjnie jest możliwość wysłuchania artykułów w formie plików mp3 dostępnych na stronie wydawnictwa, także można pobrać w pliku PDF listę słówek z magazynu.

Magazyny Colorful Media dostępne są w dobrych salonach prasowych,  EMPiK-ach na terenie całego kraju oraz na kiosk.colorfulmedia.pl

Za udostępnienie magazynów dziękuję Wydawnictwu Colorful Media

20 komentarzy:

 1. Podobało mi się to wydanie, ale jeszcze bardziej wydanie specjalne: Fashion ;). Ogólnie to bardzo lubię ten magazyn.

  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fashion też mi się podobał, również magazyn trafia w moje gusta, pozdrawiam :)

   Usuń
 2. W EM podoba mi się, że są różne artykuły z różnych dziedzin, łatwo można znaleźć coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, jestem przekonana, że każdy znajdzie coś dla siebie :)

   Usuń
 3. Bardzo dobry numer :) Ciekawe artykuły i wciagające, dające dużo wiedzy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak zawsze ciekawe artykuły.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam. Dużo wiedzy połączone z zabawą...

  OdpowiedzUsuń
 6. a mnie wciąż szkoda czasu na tego typu lekturę, za to jestem u źródeł języka:):) pozdrowienia z Londynu!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem po lekturze tego czasopisma i podoba mi się połączenie interesujących artykułów z nauką nowych słówek. Z przyjemnością przeczytałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, że również się magazyn spodobał :)

   Usuń
 8. Jeśli czasopisma to o innej treści - tego raczej nie zakupie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja bardzo lubię Deutsch Aktuell - bardzo często korzystałam z tych gazet jeszcze na studiach. Teraz chciałabym do nich wrócić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie ostatnio zainteresowały mnie tego typu czasopisma, więc skoro polecasz to się za nim rozejrzę :)))

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie komentarza. Wszystkie są dla mnie cenne i czytane, chociaż nie zawsze udaje mi się na nie odpowiedzieć.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania treści wulgarnych i obraźliwych skierowanych do mnie bądź moich czytelników.